Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Opilec při nehodě zranil dva lidi a zbaběle ujel

S téměř dvěma promile mu byli zranění lidé fuk a před policisty skočil do potoka

18. října 2019 13:30 , aktualizace 17:33

Alkohol Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     Včera v devět hodin dopoledne došlo k dopravní nehodě mezi Beňovy a Lomcem na Klatovsku. 
     Řidič vozu Seat Leon Václav L. nedal na křižovatce přednost vozu Volvo. Ačkoli šlo o větší náraz a při střetu vozů utrpěla zranění řidička Volva i její spolujezdec, řidič Seatu jim neposkytl pomoc, nijak se o jejich stav nezajímal, ani nezastavil a začal z místa zbaběle ujíždět. 

     Za ujíždějícím Seatem 6AS 6925 vyrazil s autem pohotový svědek nehody, který zároveň celou událost oznámil na policii. Seat pokračoval v jízdě a ujížděl směrem na Lomec až k železniční stanici Luby, kde Václav L. odbočil vlevo na Klatovy, u cyklostezky zastavil a pokračoval v útěku pěšky. Muž byl natolik odhodlán se vyhnout odpovědnosti za způsobenou nehodu, že po třech stech metrech sprintu dokonce skočil do potoka, kde se pokusil ukrýt pod břehem.
     V té době již na místo dorazili policisté a právě díky přispění svědka, Václava L. krčícího se ve vodě vypátrali a zadrželi. Policisté muže podrobili dechové zkoušce na alkohol a byl jasný důvod jeho zbabělého útěku. 
     "Šestatřicetiletý muž z Klatov při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 1,91 promile," uvedla tisková mluvčí policie.
     Zatímco posádka Volva byla s utrpěnými zraněními transportována do nemocnice, kde je převzali lékaři, policisté s řidičem Seatu vše sepsali a poté byl propuštěn s tím, že má samozřejmě zakázanou další jízdu.

Za šest hodin znovu

     Co na tom, že způsobil zranění dvou lidí a čeká ho soud, či na tom, že teď již má platný zákaz řízení. Václav L. si z toho všeho nic nedělal a za šest hodin, čili ve tři hodiny odpoledne, ho policisté přistihli za volantem vozu Škoda Octavia. Tentokrát muž podle tiskové mluvčí policie nadýchal více než jedno promile. 

Foto: PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.