Foto

"Vrátil jsem se z Itálie a mám koronavir!"

Strážníci v respirátorech včera zasahovali na Americké třídě

čtvrtek 12. března 09:11 , aktualizace 10:41

Alkohol Koronavirus Městská policie

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Včera večer kolem osmé hodiny v Plzni na Americké třídě opilý čtyřiatřicetiletý muž s batohem pořádně vyděsil několik lidí. "Vykřikoval tu, že se právě vrátil z Itálie a je nakažený koronavirem, tak jsme šli hned pryč," uvedla nám svědkyně. Vyděšení lidé se proto okamžitě obrátili na městskou policii, která na místo přijela a muže zajistila. 
     Po zajištění vysvětlil muž strážníkům, že se jednalo o pouze velice nejapný žert. Podle jeho výpovědi v Itálii vůbec nebyl, vrátil se z třídenního vandru po České republice a na ulici ho údajně obtěžovala skupinka výrostků, tak se je prý tímto způsobem rozhodl zahnat.
     "Čtyřiatřicetiletý muž upadl na zastávce MHD, a když se mu skupinka dětí snažila pomoc, začal křičet, že se zrovna vrátil z Thajska a Itálie a že má koronavirus.
      Děti tím muž samozřejmě řádně vyděsil a veselo nebylo ani dalším kolemjdoucím. Na místo dorazila hlídka vybavená ochrannými prostředky. Mezitím strážník vykonávající službu kontaktoval linku 112 a poté Infekční oddělení Fakultní nemocnice Lochotín. 
       Strážníkům muž nakonec přiznal, že to byl vše z jeho strany žert. Hlídka PČR, která byla na místo zavolána, rozhodla, že se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu, celou věc městská policie proto postoupí pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití k dořešení správnímu orgánu. Dechovou zkouškou byla u muže zjištěna přítomnost 2,32 promile alkoholu,"
popsala nám situaci mluvčí strážníků.

Aktuálně v Plzni: Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje se sídlem v Plzni dnes ráno potvrdila druhý případ pozitivního testu. Po včerejším případu ženy, která se měla vrátit z Itálie z oblasti Livigno, jde dnes o asi padesátiletého muže a i v tomto případě jde o osobu, která byla lyžovat v Itálii.

Speciál o koronaviru na Plzeňsku:

Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj

Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj

16. 03. 2020, 09:07, aktualizace 29. 03. 2020, 17:01

Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy     

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!