Foto

Opilecké řádění na čtyřkolce skončilo sdělením obvinění a nemocnicí

Muže stíhají za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky

18. června 2018 11:34 , aktualizace 11:43

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek večer před desátou hodinou si vyjel dvaačtyřicetiletý muž z Hartmanic na projížďku čtyřkolku Bombardier po účelové  komunikaci v obci Hartmanice.
     Muž nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem značně ovlivněným požitím alkoholu a při projíždění pravotočivé zatáčky se se čtyřkolkou převrátil na levý bok. Řidič běhen převrácení utrpěl zranění, s kterým musel být transportován do nemocnice v Plzni.
     "Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídil pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 1,59 promile alkoholu v krvi. Dále se proto podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Škoda na čtyřkolce byla vyčíslena na 5 tisíc korun.
     "Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," zakončila mluvčí policie.

Foto: PČR


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.