Foto

Další rvačka v centru Plzně

Rvali se čtyři muži, dva z nich byli policisté v civilu

1. listopadu 2018 11:54 , aktualizace 12:45

Alkohol Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

    Včera před devátou hodinou večer došlo v Plzni v ulici Bedřicha Smetany k další rvačce, silně opilý mladík zaútočil pěstmi na staršího muže a začal ho bít. Napadený muž měl ale štěstí, právě tou dobou ve svém volnu ulicí procházel i strážník městské policie v civilu, který zaslechl křik a přiběhl napadenému na pomoc.
     Strážník se slovně prokázal jako městský policista a agresora vyzval k ukončení protiprávního jednání, útočník však, místo aby se zklidnil, obrátil svou agresi i proti strážníkovi a chtěl ho udeřit pěstí do obličeje. Strážník jeho první útok vykryl, ale následovaly další, oba muži spadli na zem a strážník se snažil muže zpacifikovat. Do rvačky se v té době zapojil další náhodný chodec a shodou okolností šlo také policistu ve volnu, nyní ale z Policie ČR. Oba policisté společně zvláště agresivního muže zpacifikovali a předali do rukou svých uniformovaných kolegů, kteří k incidentu dorazili vzápětí.
     Útočník si svým jednáním připravil značné problémy, za násilí vůči úřední osobě totiž hrozí až čtyři roky vězení."Muž narozený v roce 1998 měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, kdy nadýchaná hodnota přesáhla dvě promile. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení, pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě, výtržnictví a pokus ublížení na zdraví. Případem se dále zabýváme a prověřujeme veškeré okolnosti," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

V poslední době dochází k obdobným incidentům poměrně často:

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

28. 10. 2018, 13:27, aktualizace 28. 10. 2018, 14:05

Na Americké v Plzni opět tekla krev a sanitky odvážely zraněné


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.