Aktuálně Foto Video

Jak probíhala záchranná akce v divadle? Fotogalerie hasičů

Pokračování: Opilého zaměstnance v Divadle J. K. Tyla zavalilo podium

pondělí 5. března 11:13

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     K dalšímu dnešnímu úrazu vyjížděly všechny záchranné složky v Plzni do Smetanových sadů k divadlu J. K. Tyla, kde jednačtyřicetiletého muže zavalila těžká, asi půl tuny vážící část pódia.
     Pracovník zde použil zvedací mechanismus pódia, došlo k posunu pódia a pracovník se již nestačil vzdálit. Zaklíněného a zraněného 41letého muže zde nalezl další zaměstnanec divadla a přivolal pomoc.

     Pódium muži zaklínilo nohy a způsobilo mu jejich zranění.
     Všechny základní složky Integrovaného záchranného systému zde opět předvedly výborný kus práce. Hasiči za pomoci rozpínacích zvedacích vaků zraněného muže vyprostili a předali do péče záchranářům. Po vyproštění byl muž transportován na chirurgickou ambulanci fakultní nemocnice, naštěstí ho zranění neohrožují na životě.

     "Jednotky PS Střed a PS Košutka vyjely do divadla J.K. Tyla k vyproštění muže, jehož přimáčkla část jevištní scény. Jednotky použily k nadzvednutí hydraulické zvedáky s ručním pohonem a po vyproštění předali pacienta do péče ZZS," uvedli dnes hasiči.

     Jak k nehodě došlo šetří policie, ale pravděpodobně značnou míru zavinění bude mít na triku sám zaměstnanec divadla, protože byl v práci pořádně opilý. Dle mluvčí policie mu bylo naměřeno více než 1,3 promile alkoholu.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.