Video

Statečný student versus ozbrojený agresivní Ukrajinec

"Chtěl jsem jen ochránit ty lidi tam," - městská policie včera ocenila hrdinu z Plzně

23. října 2019 12:05 , aktualizace 12:29

Hrdina Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     V pondělí jsme informovali o případu opilého agresivního Ukrajince, který v sobotu 19. října v Plzni ve Smetanových sadech rozbitou lahví ohrožoval kolemjdoucí.
     Agresora s téměř dvěma promile alkoholu ještě před příjezdem přivolané hlídky strážníků zpacifikoval mladý muž, který se s kamarády bavil v nedalekém baru a na situaci na ulici ho upozornila kamarádka.
     Nám se podařilo tohoto odvážného mladíka kontaktovat a trochu ho pro Vás vyzpovídat. 

     Sebastien je skromný kluk, který studuje hotelovou školu v Praze a při studiu si vydělává jako strážný v jedné z fabrik v okolí Plzně.
     "Ten večer jsem byl v baru, když přiběhla kamarádka, že venku někdo útočí na lidi nožem. Vyběhl jsem ven, viděl toho chlapa, jak kolem sebe máchá lahví a ohrožuje tam lidi. 
     Chtěl jsem něco udělat, ochránit ty lidi, tak jsem mu několikrát řekl, ať to zahodí, lehne si na zem a počká na strážníky, které mezitím volala majitelka baru. 
     On byl ale pořád agresivní, dál ohrožoval ostatní a teď již i mě, tak jsem se rozhodl jednat a srazil ho na zem. Sice to jeho agresivitu nesnížilo, ale podařilo se mi ho udržet do příjezdu strážníků," popsal nám.

      Odvážný čin mladého studenta včera ocenila Městská policie Plzeň, která mu za jeho pohotový zásah slovy své tiskové mluvčí poděkovala a předala dárek. Sebastienovi také mluvčí strážníků nabídla, že po dokončení školy má u nich dveře otevřené, protože Městská policie potřebuje odvážné mladé lidi se zájmem chránit ostatní.

      Za celou redakci Sebastienovi také děkujeme a gratulujeme k velice odvážnému a zdařilému zásahu.


 


 

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.