Plné auto totálně opilých cizinců havarovalo

Když se řešilo kdo řídil, obvinili se z krádeže a chtěli se servat

7. června 2018 14:26 , aktualizace 15:13

Alkohol Cizinci Nehody

     V sobotu 2. června došlo v Klatovech k havárii, když ve 23.20 hodin jel zatím nezjištěný řidič s vozidlem značky Mazda černé barvy od kruhového objezdu ulicí Tylovo Nábřeží směrem ke křižovatce s ulicí Kollárova, před křižovatkou najel na obrubník u chodníku a nárazem poškodil veřejné osvětlení.
     "Při dopravní nehodě došlo ke zranění spolujezdce, kterým byl cizinec a měl sedět na zadním sedadle. Zraněný cizinec byl převezen do nemocnice k ošetření a nadýchal 2,52 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie.
     V době havárie měla být ve vozidle další cizinka a cizinec, kteří dechové zkoušky odmítli, ale byli taktéž pod vlivem alkoholu.
     U vozidla se nacházel i čtvrtý cizinec, který jako majitel vozidla uvedl, že mu bylo odcizeno a policistům se zatím nepodařilo zjistit, zda byl v době dopravní nehody ve vozidle. Podrobil se dechové zkoušce a podle mluvčí policie přístroj naměřil 2,55 promile alkoholu.

     Cizinci z některého státu na východ od nás na místě si dle všeho uvědomovali, do jakých problému se dostal ten, který vůz řídil. Na místě se totiž o tom, kdo v době havárie seděl za volantem vozu, pohádali tak zuřivě, že je muselo přijet uklidnit několik hlídek policie.

     Policisté  žádají případné svědky dopravní nehody o poskytnutí informací, které sdělte na dopravní inspektorát v Klatovech v pracovních dnech na telefonní číslo 974 334 251 nebo 974 334 250. Informace je možno sdělit i prostřednictvím e-mailu: kt.di.podatelna@pcr.cz.

Foto ilustrační