Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Vážná nehoda party těžce opilých Ukrajinců v centru Plzně

Na křižovatce Klatovská x Americká došlo ráno k velmi vážné dopravní nehodě

26. listopadu 2022 12:41 , aktualizace 16:31

Alkohol Cizinci Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

     Dnes před pátou hodinou ráno došlo na Klatovské třídě v Plzni na úrovni tramvajové zastávky U Práce k vážné dopravní nehodě. Vůz Audi A4 jedoucí vysokou rychlostí od sadů Pětatřicátníků zde najel na betonovou zábranu chránící zastávku, převrátil se na střechu a poté ještě narazil do lampy, kterou částečně vyvrátil.

     Posádce vozu okamžitě pomohli svědci. "Ten řidič jel jako blázen, pak najednou rána a celá ta zábrana vletěla na zastávku mezi čekající lidi. Auto se převrátilo a pokračovalo po silnici, až ho zastavila lampa," popsal nám jeden ze svědků na místě a pokračoval: "Lidi se seběhli k tomu autu, byl mezi nimi i policista v civilu a zastavilo u toho auto Tueboru. Z toho převráceného auta vytáhli dva zraněné a postarali se o ně, než přijela záchranka a policie. Podle lidí, kteří to přímo viděli, prý v tom autě byli celkem tři, ale jeden utekl."


     Odlétající kusy betonu ani trosky vozu naštěstí nikoho z chodců ani lidí čekajících na zastávce nezasáhly. Převrácené auto zablokovalo vozovku ve směru na Bory a protože měli hasiči obavu, že by poškozená lampa mohla spadnout, byla v obou směrech zastavena i tramvajová doprava.
     Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření i likvidaci uniklých provozních kapalin a zajistili i odklizení trosek betonové zábrany. Policisté mezitím v okolí nehody pátrali po muži, který z vozu utekl.

     Dopravní policisté zatím zjišťovali, co se na místě stalo. Dva zranění Ukrajinci i ten třetí, který byl nalezen nedaleko, se ale nemohli shodnout, kdo vlastně řídil. Všichni tři měli dechové zkoušce na alkohol pozitivní a ten, který podle svědků řídil, nadýchal téměř tři promile.

     Komplikace byly i při jejich ošetřování, jeden z Ukrajinců odmítal ošetření, i když mu z hlavy tekla krev. Policisté pak u něj našli kuchyňský nůž, který mu samozřejmě sebrali. "Z místa byly hlášeny tři zraněné osoby, ošetřen a transportován byl ale pouze pětatřicetiletý muž s lehčími zraněními na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," doplnila tisková mluvčí záchranářů.

     Provoz tramvají byl obnoven před šestou hodinou ráno, když technici Správy statku města potvrdili, že pád poškozené lampy nehrozí, auta policisté odkláněli přes tramvajový pás.

Aktualizujeme:

     Mluvčí policie nám potvrdila průběh nehody popsaný svědky a doplnila, že cizinec narozený v roce 1987 při dechové zkoušce na přítomnost alkohol nadýchal 2,84 promile. Ve vozidle se nacházeli dva spolujezdci narození v letech 1996 a 1987. Jeden z nich ošetření odmítl, druhý byl nezraněn.


     

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!