Tři opilci byli přistiženi za volanty aut

První řidič nadýchal jednu a půl, druhý dvě a třetí téměř tři promile

13. září 2022 17:25 , aktualizace 17:25

Alkohol

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Hned tři silně opilé řidiče přistihli policisté v posledních třech dnech na Klatovsku.

     V sobotu 10. září krátce po jedné hodině v noci policisté zastavili a kontrolovali řidiče s vozem Škoda Octavia, který projížděl  částí Luby v Klatovech. "Policisté z místního obvodního oddělení zastavili a zjistili totožnost pětadvacetiletého muže z obce u Nýrska. Muž se na výzvu podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,08 promile alkoholu," uvedla nám tisková mluvčí policie.

     Po půl desáté policisté přijali oznámení, že v Sušici na ulici Chmelenské se nachází vozidlo částečně mimo komunikaci a řidič se pokouší vyjet. "Po příjezdu hlídky na místo policisté zjistili totožnost místního čtyřiatřicetiletého muže, který se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,78 promile alkoholu," popsala mluvčí policie.

     V pondělí 12. září pak policisté po čtvrté hodině odpoledne zastavili a zkontrolovali řidiče, který jel po komunikaci II. třídy číslo 190 od obce Zelená Lhota směrem na Milence. "Policisté zjistili totožnost jednapadesátiletého muže ze Sokolovska. Muž se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,49 promile alkoholu," doplnila mluvčí policie s tím, že řidič při kontrole navíc nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, které skončilo v loňském měsíci srpnu a technická kontrola vozu byla platná do měsíce ledna 2021.

     Všichni tři muži souhlasili s lékařským vyšetřením a policisté jej převezli do zdravotnických zařízení, kde byly provedeny odběry krve. Policisté všem třem mužům zadrželi řidičské průkazy a ve všech třech případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto ilustrační z jiného případu zadržení opilého řidiče

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!