Aktuálně Foto

Rumun v noci řádil na Americké

Opilý cizinec sprejoval přímo před očima strážníků

sobota 13. ledna 10:29 , aktualizace pondělí 15. ledna 14:08

Alkohol Cizinci Drogy Městská policie Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Špatné místo i čas si na zvěčnění svého podpisu vybral mladý opilý Rumun včera kolem osmé hodiny večer na Americké třídě. Na pobočce České pojišťovny u zastávky Mrakodrap totiž začal muž sprejem poškozovat dřevěné obložení budovy, aniž by si ale všiml, že se nedaleko pohybuje hlídka městské policie.
     Strážníci muže ještě na místě zadrželi, byl zjevně pod vlivem alkoholu, nadýchal více než 1,5 promile a také u něj byla nalezena i látka připomínající drogy, muž tak byl podezřelý dokonce ze dvou trestných činů, takže strážníci ho rovnou předali kolegům z Policie ČR.
     Rumun se po celou dobu choval značně arogantně ke strážníkům i policistům, nespolupracoval, nadával strážcům zákona česky, česky se také divil, že se prý ničeho nedopustil, ale když se mu policisté pokoušeli cokoli vysvětlit, cizinec česky najednou nerozuměl.
     Policisté muže narozeného v roce 1991 umístili do policejní cely a dnes s ním budou zahájeny úkony trestního řízení.

AKTUALIZACE 15. ledna:

     "Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. Sedmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V případě pravomocného rozhodnutí hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla k případu tisková mluvčí policie dnes.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.