Opilý cizinec týral štěně

Dva opilci napadali nejdřív své psy a pak i strážníky

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Nepochopitelného a krutého jednání ke štěněti se dopustil silně opilý cizinec v Doubravce v Zábělské ulici včera večer. Podle telefonického oznámení, které přijal operační strážník na lince 156, měl tento opilý muž na řetězu točit se štěnětem, jejž měl při sobě. Na místo vyjela hned hlídka místní obvodní služebny a psovod městské policie.
     Po příjezdu se k nim přihlásila žena, která událost nahlásila a potvrdila, co uvedla v oznámení, což potvrdili i další svědci. Navíc prý měl dotyčný štěně nosit jako nákupní tašku.
     "Šestačtyřicetiletý opilý cizinec tvrdil, že nic takového se psem nedělal. Test na přítomnost alkoholu v dechu měl u něj pozitivní výsledek, muž nadýchal 2,64 promile. Bylo rozhodnuto, že bude umístěn na záchytku, neboť ve svém stavu nekontroluje své chování," uvedla k případu tisková mluvčí městské policie.
     Toto rozhodnutí však u opilce vyvolalo agresivitu a proti strážníkovi se dokonce vrhl se zaťatými pěstmi. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a muž skončil s pouty na rukou. K vystřízlivění byl poté transportován do protialkoholní záchytné stanice.
     O štěně se postarali strážníci z odchytové skupiny a odvezli ho do plzeňského útulku, kde dostalo jméno Rexík.

     K dalšímu případu, kdy muž mlátil psa a dokonce s ním několikrát hodil o chodník byli strážníci přivoláni včera večer na Lochotín do Aleje Svobody.
     Na místě strážníci společně s policisty nalezli agresivního muže, pokřikujícího na lidi v okolí. Ten začal okamžitě urážet i policisty a i přes opakované výzvy se choval agresivně. Po policistech začal dokonce házet věci a jednoho ze strážníků udeřil do obličeje.
     I proti tomuto muži musely být použity donucovací prostředky a skončil v poutech.
     "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Týrání zvířat, Násilí proti úřední osobě a Výtržnictví. Podezřelým je muž narozený v roce 1988, který při dechové zkoušce na alkohol nadýchal více než dvě promile" uvedla tisková mluvčí policie k tomuto případu. 
     Kříženec stafordšírského teriéra byl na žádost policie převezen do plzeňského útulku a po nezbytných vyšetřeních bude vrácen majitelce.

    Jedná se o další případy napadení strážníků v posledních dnech. O minulém jsme informovali v článku, ve kterém je z napadení i videozáznam:

Přivázal si k sobě psa a napadl policisty

Přivázal si k sobě psa a napadl policisty

07. 08. 2018, 20:32, aktualizace 07. 08. 2018, 20:36

Podívejte se na video, s čím vším se v noci hlídky potýkají

Foto: MP, štěně z prvního případu
     
     
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.