Opilý Slovák zaútočil na policistu

Policisté zasahovali ve Žlutické na Lochotíně

středa 22. května 09:17 , aktualizace 11:45

Alkohol Cizinci Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

    Policisté ve službě nikdy neví, s kým se setkají, a i když jedou na pomoc, může na ně čekat agresor. Své o tom ví plzeňští policisté, kteří chtěli pomoci opilému muži. Ten se jim odvděčil tak, že se s nimi chtěl poprat.
    Dva plzeňští policisté vyjeli v pondělí 20. května v odpoledních hodinách na adresu Žlutická 29, kde na zemi před panelovým domem ležel muž. Policisté se po příjezdu na místo muže zeptali, zda je v pořádku a chtěli mu pomoci se zvednout.
    Podle našich informací se mělo jednat o Slováka, který v místě často působí problémy, pod vlivem alkoholu je agresivní a přímo vyhledává konflikty. To se potvrdilo i v tomto případě, když se cizinec postavil proti policistům se zaťatými pěstmi a začal na ně pokřikovat, že z nich má nervy, a že něco uvidí.
     "Po výzvě, aby se uklidnil a zanechal svého jednání, se agresor ještě více rozzuřil a postavil se do bojového postoje proti jednomu z policistů, kterého chtěl následně udeřit pěstí. Druhý z policistů okamžitě zareagoval a jednatřicetiletého cizince svedl pomocí hmatů a chvatů na zem, kde mu následně nasadil pouta," popsala tisková mluvčí policie. 
     Věc je zatím šetřena jako přestupek proti veřejnému pořádku, ale není vyloučeno překvalifikování na trestný čin.

Ani ne před měsícem jsme informovali o velmi podobném případu, kdy policisté zasahovali proti dvěma opilcům obtěžujícím kolemjdoucí na Americké třídě a kdy jeden z mužů napadl a zranil policistu:


Na Americké napadli a zranili policistu

Na Americké napadli a zranili policistu

24. 04. 2019, 18:43, aktualizace 22. 05. 2019, 10:01

Muž nejprve obtěžoval maminku s kočárkem a pak zaútočil na policistu

Úvodní foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.