Další a další opilí řidiči

Mladík ukradl auto matce a nadýchal skoro promile, starší řidič nadýchal vice než promile a půl

1. prosince 2021 12:55 , aktualizace 12:55

Alkohol

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     I v posledních několika dnech policisté museli řešit několik řidičů, kteří neváhali za volant usednout pod vlivem alkoholu.

     V neděli 28. listopadu po druhé hodině odpoledne policisté zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozu BMW jedoucího z Habartic na Obytce. Ukázalo se, že mladý muž za volantem vozu neměl v pořádku v podstatě nic.
     "Při kontrole policisté zjistili, že sedmnáctiletý řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a osobního vozidla se zmocnil bez vědomí své matky, která je majitelkou vozidla," popsala tisková mluvčí policie a doplnila, že policisté mladíka vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. "Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 0,91 promile alkoholu," uvedla mluvčí.
     Případ si převzali kriminalisté z Oddělení obecné kriminality Klatovy, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkon úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci. Případem se policisté dále zabývají. 

     Dalšího podnapilého řidiče zastavili policisté i v pondělí 29. listopadu v podvečer kontrolovali na náměstí v Boru u Tachova. "Při provedené dechové zkoušce čtyřiašedesátiletému řidiči vozidla Peugeot přístroj naměřil hodnoty přes 1,5 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté proto muži zakázali další jízdu, zadrželi mu řidičský průkaz a následně jej převezli na lékařské vyšetření a odběr krve.
     V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. 

     Opilost řidiče stála i za páteční havárií auta do domu:

Opilý řidič zranil sebe i dva spolujezdce

Opilý řidič zranil sebe i dva spolujezdce

27. 11. 2021, 13:21, aktualizace 27. 11. 2021, 13:55

S téměř dvěma promile autem narazil do domu, dva zaklíněné museli vyprostit hasiči

     Dalšího opilého řidiče zastavili strážníci v sobotu ráno v Plzni:

Se dvěma promile boural a netuší kde

Se dvěma promile boural a netuší kde

29. 11. 2021, 19:01

Řidiče se zdemolovaným autem přistihli strážníci

     V průběhu soboty také dva opilí řidiči havarovali:

Havárie na kruhovém objezdu i do stromu

Havárie na kruhovém objezdu i do stromu

29. 11. 2021, 12:46

Dva řidiči s téměř dvěma promile nezvládli řízení

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.