Opilý řidič opakovaně najížděl do vozu psovoda

Pachatel ujížděl protisměrem, po chodníku a dokonce se opakovaně snažil vytlačit vozidlo policie

11. září 2020 17:07 , aktualizace 17:13

Alkohol Zadržení pachatele

Partner článku – Workpress Aviation

     Včera dopoledne projížděla Rokycany Škoda Fabia combi a již na první pohled bylo jasné, že řidič nebude zcela v pořádku. Vozidla si všiml policejní psovod, který díky své osobní znalosti v osobě řidiče poznal muže, o kterém ví, že není držitelem řidičského oprávnění a má uložený zákaz řízení motorových vozidel. 
     "V Plzeňské ulici se policejní psovod za použití výstražného světelného a zvukového zařízení pokusil vozidlo zastavit, ale řidič na znamení dané k zastavení vozidla nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Při tom se dopustil několika dopravních přestupků, při kterých jel v protisměru, po chodníku a dokonce se opakovaně snažil vytlačit služební vozidlo, které jej pronásledovalo. Plzeňskou ulicí pokračoval do ulice Klostermannova, ze které odbočil do ulice Třebízského, kde mu v jízdě zabránilo služební vozidlo rokycanských policistů, kteří byli o ujíždějící fábii informováni," popsala mluvčí policistů.
     Policisté přistoupili k vozidlu zablokovanému dvěma služebními auty a řidiče vyzvali, aby vystoupil z vozidla. Muž však na opakované výzvy nereagoval a stále hrozilo, že by mohl vozidlo uvést opět do pohybu, policisté jej proto za pomoci hmatů a chvatů zpacifikovali a přiložili mu služební pouta. Následně policisté s dotyčným provedli dechovou zkoušku, při které přístroj naměřil 1,85 promile alkoholu. Na základě pozitivních výsledků byl řidič převezen na lékařské vyšetření a odběr krve, kterým se podrobil. 

     Při provádění dalších úkonů rokycanští policisté zajistili vozidlo, se kterým řidič trestnou činnost páchal. Muž byl převezen do policejní cely.    

Foto: Ilustrační

Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.