Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Jeden zablokoval dálnici, druhý najel do zaparkovaných vozů

Policisté šetří dvě víkendové nehody řidičů pod vlivem alkoholu

5. prosince 2023 13:15 , aktualizace 13:15

Alkohol Cizinci Nehody Policie


     V průběhu víkendu policisté řešili velké množství dopravních nehod způsobených sněhem a námrazou na silnicích, ovšem za těmito dvěma stál ale alkohol a obrovská nezodpovědnost řidičů.

      V sobotu v půl třetí ráno došlo k dopravní nehodě na 139. kilometru dálnice D5 ve směru z Rozvadova na Plzeň k dopravní nehodě, při které kamion DAF narazil do středových svodidel a zůstal stát napříč dálnicí.

      K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili prostor a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali lehce zraněného řidiče, kterého po ošetření transportovali do nemocnice ve Stodu.

      Ještě před tím ho policisté podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem. "Dvaačtyřicetiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce, která ukázala 1,54 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že příčinou nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti na zasněžené vozovce.
      Cizinec byl zadržen a po ošetření v nemocnici umístěn do policejní cely. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí policie.

     V neděli 3. prosince krátce po desáté hodině večer došlo v Hlavní ulici v Chodově k dopravní nehodě, během které osobní automobil řízený opilým řidičem poškodil dva zaparkované vozy.

     K té mělo podle mluvčího policie dojít tak, že pětapadesátiletý řidič osobního automobilu značky Seat jedoucí ve směru z Husovy ulice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a narazil do zaparkovaného vozidla značky Opel. To bylo nárazem odraženo dozadu do dalšího zaparkovaného vozidla značky Nissan. 

     Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění, ukázalo se ale, že řidič si zadělal na pořádný problém. "Po dopravní nehodě se pětapadesátiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,29 promile," uvedl mluvčí policie s tím, že policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Zároveň je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto Hasiči a PČRPubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.