Opilý řidič způsobil nehodu a ujel

Ujíždějícího opilce na Šumavě hledalo několik hlídek policistů

1. února 2021 14:32 , aktualizace 14:57

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Špičák, stejně tak jako většina horských středisek, se o víkendech potýká s přílivem mnohdy neukázněných návštěvníků a o problémy s jejich chováním či parkováním pak není nouze.
     V sobotu kolem třetí odpoledne jel obcí Špičák řidič s vozem VW Caravelle směrem do centra. Při sjíždění v klesání dostal na ujeté vrstvě sněhu smyk, přejel do protisměru a čelně narazil do zaparkovaného VW Touran. Po dopravní nehodě pak řidič s vozidlem z místa ujel.
     Policisté předpokládali, že se vozidlo pokusí ujet buď do Německa či směrem na Klatovy a začali do něm pátrat. Zhruba o hodinu později hlídka vozidlo nalezla a zajistila řidiče u čerpací stanice v Železné Rudě. Za volantem byl třiatřicetiletý muž z Berounska, který se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,40 promile alkoholu. Poté byl muž převezen do zdravotnického zařízení v Klatovech k odběru krve a moči.
     Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: Ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.