Opilý senior narazil do přívěsu protijedoucího auta

Senior čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky

6. listopadu 2018 09:17

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky čelí senior, který ve středu 17. října kolem půl sedmé večer jel s vozem Toyota Avensis v obci Staňkov ulicí 28. října a při průjezdu pravotočivé zatáčky vjel s vozidlem do levé části vozovky, kde narazil do přívěsu připojeného za osobním vozidlem tovární značky Nissan Terrano, které jelo v protisměru.
     Po střetu pokračoval senior v jízdě. Přejel vpravo mimo silnici, kde na odstavném parkovišti naboural do zaparkovaného nákladního automobilu tovární značky Dacia. Při střetu osobního vozidla s přívěsem bylo také uraženo levé kolo přívěsu, které poškodilo zaparkovaný osobní automobil tovární značky Honda.
     Celková škoda byla vyčíslena na 82 tisíc korun.
     "Řidič Toyoty se po dopravní nehodě na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým výsledkem bylo s pozitivním výsledkem 1,03 promile alkoholu v krvi.
     Případem se policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích dále zabývají a včera zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelým je devětasedmdesátiletý muž, kterému nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,"
popsala tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.