Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Opilý cizinec utekl od nehody i těžce zraněného muže

Po střetu s opilým Ukrajincem bude mít Pavel doživotní následky

27. listopadu 2019 10:15 , aktualizace 10:19

Alkohol Cizinci Nehody

Partner článku – Delta Plzeň

     V sobotu 15. června jsme informovali o dopravní nehodě, při které utrpěl zranění strážný Pavel z bezpečnostní služby Tuebor General Security. Jeho služební vůz Škoda Fabia smetl podle svědků opilý řidič Mercedesu E270 3K6 8888, který z místa nehody následně utekl.

Zlomené obratle

     Pavel byl po nehodě transportován do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně, kde celou sobotu prožil ve strachu, co s ním bude dál. Prvotní prognózy lékařů totiž nebyly příliš povzbudivé a celý den byla vážně zvažována i operace. Poškození krční páteře totiž vážně hrozilo i trvalým omezením hybnosti a Pavel byl proto přesunut na neurochirurgické oddělení. 
      Mnoho čtenářů tehdy vyjádřilo svou starost i podporu a Pavlovi přáli brzké uzdravení. Pavel byl po nějaké době propuštěn do domácího léčení, ve kterém si s fixačním límcem pobyl několik dalších měsíců.

      My jsme Pavla po propuštění do domácího léčení navštívili a na nehodu jsme se ho zeptali. "Já si jí vlastně nepamatuju, vím že jsem projížděl kolem autobusového nádraží a zahlédl jsem stříbrný flek, pak už nic. Kolegové mi říkali, že jsem ještě v sanitce komunikoval s policisty a dokonce dělal dechovou zkoušku na alkohol, ale vůbec o tom nevím. Chybí mi asi tři hodiny, vzpomínám si až na probuzení v nemocnici," popsal nám Pavel a pokračoval: "Ten první den byl hrozný, stále se řešilo jestli budu muset na operaci a co se mnou bude. K tomu se mi hrozně motala hlava a bolela mne.
     Jsem rád, že to nakonec dopadlo jen takhle a chtěl bych poděkovat všem záchranným složkám za perfektně provedený zásah. I oni mají velkou zásluhu na tom, že to nedopadlo hůř."
     Pavel nám také pověděl, jak moc si váží podpory, které se mu na internetu dostalo, i snahy lidí pomoci při pátrání po řidiči, který ho nejen takto zranil, ale navíc nechal bez pomoci na místě nehody těžce zraněného. 

Po pěti měsících

     S Pavlem jsme nyní, pět měsíců po nehodě, mluvili znovu a bohužel, jeho stav se příliš nelepší.
     "Po splasknutí všech otoků se ukázalo, že prasklý druhý krční obratel nesrůstá jak má. Stále strpím bolestmi hlavy, nemůžu spát a jsem v pracovní neschopnosti. Chodím pravidelně na rehabilitace a v lednu mě čeká další kontrola, tak se uvidí, ale lékaři v tuhle chvíli odhadují léčení na přibližně dalších půl roku," popsal nám Pavel, který nám vysvětlil, že například po doktorech ho musí kvůli omezené hybnosti hlavy vozit přítelkyně. 

Pachatel vypátrán

     Řidiče, podle našich informací Ukrajince, který Pavlovi takto vážné následky způsobil a z místa utekl již policie vypátrala.
     "Na základě testů DNA bylo prokázáno, že vůz v době střetu řídil cizinec narozený v roce 1984," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že případ si přebírá kriminální policie. Ačkoli svědci tvrdí, že Ukrajinec byl opilý, policie mu to bohužel prokázat nemůže.


 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.