Foto

Střet auta s vlakem

Provoz na železniční trati Plzeň - Třemošná byl přerušen

26. září 2022 10:46 , aktualizace 11:55

Partner článku – Optika Ofitop

     Dnes před desátou dopoledne došlo na železničním přejezdu v Revoluční ulici v Třemošné ke střetu osobního vlaku Os 7641 jedoucího směrem na Plzeň s osobním vozidlem BMW. Na místo vyjely všechny záchranné složky, včetně hasičů ze stanice Plzeň Košutka a samozřejmě Drážních hasičů z Plzně, o kterých jsme shodou okolností dnes již psali v článku Jak hasič Tadeáš zdolal svůj první požár.

     Ve vlaku cestovalo asi padesát cestujících a podle mluvčího hasičů nebyl naštěstí nikdo z nich zraněn. Obrovské štěstí měl i řidič vozu BMW, který taktéž vyvázl nezraněn.

     Provoz na trati byl přerušen a je vypravena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Plzeň Hlavní nádraží - Třemošná u Plzně a mezi stanicemi Plzeň Hlavní nádraží - Mladotice. 

     Řidič osobního vozu na místě uvedl, že výstražné zařízení přejezdu spustilo až ve chvíli, kdy již byl na kolejích, proto přidal aby z přejezdu co nejrychleji odjel, vlak ale narazil do zadní části vozu. Řidič pak musel ještě manévrovat, protože auto mířilo přímo na sloup elektrického vedení a proto přejel trávník a skončil ve vjezdu místního řeznictví.

     Událost na místě šetří policisté. "Řidič vozidla narozený v roce 1990 se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla s negativním výsledkem a negativní výsledek dechové zkoušky měl i strojvedoucí. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení z nedbalosti," uvedla k nehodě tisková mluvčí policie s tím, že šetření případu si převzali kriminalisté.


Shodou okolností stejný vlak na tomto přechodu smetl letos 21. května i dodávku.

Vlak smetl dodávku přepravní společnosti

     V sobotu 21. května v půl desáté dopoledne došlo na železničním přejezdu v Revoluční ulici v Třemošné ke střetu osobního vlaku Os 7641 jedoucího směrem na Plzeň s dodávkou Iveco přepravní společnosti PPL. Vlak poté dodávku před sebou tlačil po trati téměř sto metrů. Protože z místa bylo hlášeno zranění řidiče dodávky, vyjely na místo všechny záchranné složky. 
     Záchranáři si převzali do péče zraněného řidiče, život mu dle všeho zachránilo to, že náraz šel na stranu spolujezdce. "Muž narozený v roce 2000 utrpěl středně těžké zranění dolní končetiny. Při vědomí byl transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři. Hasiči poskytli součinnost záchranářům, zajistili místo nehody, dohlédli na evakuaci asi pětatřiceti cestujících z nichž naštěstí nikdo při nehodě zranění neutrpěl a vše si poté převzali hasiči správy železnic.
     Provoz na trati byl přerušen a je vypravena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží - Třemošná u Plzně. Na místo se také dostavili zástupci firmy PPL, aby zajistili rozsypaný náklad.

Aktualizace, doplněna zpráva policie:
     Dle prvotního šetření bylo zjištěno, že jednadvacetiletý řidič jedoucí Revoluční ulicí nerespektoval aktivní výstražná značení na železničním přejezdu bez závor a při průjezdu přes přejezd došlo ke střetu s vlakem. U řidiče i strojvedoucího bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou. Vyšetřování nehody převzali kriminalisté z ÚO Plzeň - venkov.


 
Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.