Foto Video

Oslava devatenáctin skončila pobodáním a velmi vážným zraněním

Pozor, policie v Plzni pátrá po dvou ozbrojených a nebezpečných Ukrajincích

17. června 2020 16:44 , aktualizace pátek 19. června 10:08

Cizinci Napadení Pátrání

Partner článku – Alfa Tactical


     V noci ze soboty 13. června na neděli okolo jedenácté hodiny došlo u Šídlovského rybníka v Plzni ke zbytečnému a bohužel také velmi brutálnímu útoku.
     U veřejného ohniště na břehu rybníka skupina Ukrajinců slavila devatenácté narozeniny jednoho z nich. V průběhu večera se jeden z oslavujících setkal na pěšině se zatím nezjištěným mužem, který do něj vrazil ramenem. Vše vypadalo jako záminka ke rvačce, ale agresor z místa najednou odešel a mladý Ukrajinec se vrátil k oslavě.
     Agresor, také Ukrajinec, se ale na místo po chvíli vrátil ve společnosti dvou kamarádů a zcela bez váhání mladíka všichni tři napadli pěstmi. Napadenému a bitému muži na pomoc přiběhl jeho bratr a otec, kteří se snažili z něj útočníky strhnout a odtáhnout ho do bezpečí, což ve tmě noční lesní cesty vyústilo v krátkou hromadnou rvačku. Poté útočníci z místa uprchli. Vše v tu chvíli vypadalo jako pouhá rvačka a oslavující se chtěli vrátit k ostatním, napadený mladík ale po pár krocích ztratil vědomí a upadl na zem. Protože velice silně krvácel, byli na místo přivoláni záchranáři a policisté.
     "Dvaadvacetiletý mladík utrpěl dvě bodné rány v oblasti stehna, které si vyžádaly akutní lékařské ošetření a operaci," uvedla tisková mluvčí policie. Vzhledem k množství krve, které na místě po napadeném mladíkovi zůstalo lze usuzovat, že minimálně jedna z ran zasáhla tepnu. 
     Policisté okamžitě začali po útočnících pátrat, přičemž prohledávali i noční spoje z Lochotína. Svědci uvedli, že policisté dokonce stavěli i tramvaje a usilovně hledali tři mladé Ukrajince v bílých tričkách. Povolán byl také policejní psovod i hasiči, aby prostor nasvítili a po ukončení ohledání zlikvidovali krev. Vyšetřování násilného trestného činu si samozřejmě převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví.

     V současné chvíli by měl napadený muž být podle mluvčí policie již mimo ohrožení života. O případu jsme na žádost policie neinformovali dříve, abychom nenarušili vyšetřování. Protože se ale do současné chvíle podařilo vypátrat a zadržet pouze jednoho z trojice útočníků, obrací se nyní policie na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po zbývajících dvou z trojice útočníků:

Serhii Osadchyi

narozen 16. července 1992
státní občanství: Ukrajina

     Serhii Osadchyi je 175 až 178 cm vysoký, střední postavy, má černé vlasy, hnědé oči a chodí oholen.

Nazar Fesiuk

narozen 12. června 1989
státní občanství: Ukrajina

     Nazar Fesiuk je vysoký 175 až 185 cm, střední postavy. Má hnědé rovné vlasy a strniště vousů.

     Policisté žádají širokou veřejnost, aby v případě, že mají jakékoli informace o výskytu nebo pohybu těchto mužů, bezodkladně informovala Policii ČR na lince 158 a nepokoušela se je v žádném případě zadržet, mohou totiž být ozbrojení a nebezpeční.
     Je možné, že se hledaní mohou společně i jednotlivě pohybovat nejen v Plzni a okolí, ale i po celé České republice.

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.