Osm let hrozí za krádež palet i parfému

Dalším a dalším zlodějíčkům nedochází, že v době vyhlášení nouzového stavu musí očekávat úplně jiné tresty

pátek 27. března 11:58 , aktualizace 12:41

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V úterý 24. března chvíli před polednem vstoupil do obchodního centra Globus v Chotíkově muž ze severu Plzeňska a v oddělení drogerie si vyhlédl parfém v hodnotě téměř sedm set korun. Parfém vyndal z krabičky, samotný flakón si uložil do kapsy u kalhot a poté prošel pokladní zónou, aniž by uvedené zboží uhradil. Za pokladní zónou už na něj však čekal pracovník bezpečnostní agentury, který jej předal do rukou policistů.
     "I přes to, že zboží bylo malé hodnoty a bylo vráceno na pokladnu, jedná se o trestný čin, jelikož jej sedmatřicetiletý muž spáchal v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Policisté navíc zjistili, že muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již pravomocně odsouzen," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž si za své protiprávní jednání převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu krádež a hrozí mu až osmiletý trest.

     Usnesení o zahájení trestního stíhání si v těchto dnech převzali také dva muži ve věku 24 a 19 let. Oba čelí obvinění ze spáchání pokračujícího zločinu krádež ve stádiu pokusu ve formě spolupachatelství a starší z mladíků navíc přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
     "V úterý 17. března asi dvacet minut po půlnoci společným jednáním odcizili z volně přístupného prostoru u nákladové rampy nákupního centra na severu Plzeňska 75 kusů europalet v celkové hodnotě téměř čtrnácti tisíc korun. Mladíci ke krádeži použili nákladní vozidlo, které postupně třikrát naložili a následně odvozili," popsala mluvčí policie.
     Tentýž den později se oba zloději na místo vrátili a chtěli v krádeži pokračovat, ale na místě je zadrželi policisté z obvodního oddělení Třemošná.
     Vzhledem k tomu, že se protiprávního jednání dopustili v době, kdy je vyhlášený nouzový stav, hrozí jim oběma také trest odnětí svobody až na osm let.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.