Foto

Osmdesátiletá řidička nedala motorkáři přednost

Motorkář musel být napojen na umělou plicní ventilaci a byl letecky transportován nemocnice

19. srpna 2019 09:53 , aktualizace 10:46

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Ke střetu motocyklu s osobním autem došlo v sobotu kolem jedné hodiny odpoledne na silnici mezi Borovy a Červeným Poříčím u čerpací stanice Robin Oil.
     "Řidička ročník 1939 vyjížděla s osobním vozem Škoda Fabia z čerpací stanice, nedala přednost v jízdě projíždějícímu motocyklu a došlo ke střetu," popsala tisková mluvčí policie.
     Při střetu utrpěl zranění řidič motocyklu i jeho spolujezdkyně. Na místo vyrazily všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS.
     "Žena ročník 1984 byla po ošetření transportována do Plzně na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice Lochotín s úrazem dolní končetiny. Muž musel být napojen na umělou plicní ventilaci a byl letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedl tiskový mluvčí záchranářů.
     "Alkohol u řidičky automobilu byl vyloučen dechovou zkouškou, u řidiče motocyklu, ročník 1972, byl nařízen odběr krve, jelikož kvůli zranění nebylo možno provést dechovou zkoušku," doplnila mluvčí policie.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.