Foto

Osmiletou Julii našel hajný Martin Semecký

"Ležela uprostřed lesa v trávě, když jsem ji viděl, měl jsem ohromnou radost!"

úterý 12. října 15:34 , aktualizace 22:37

Partner článku – Autosalon Dajbych

    Samozřejmě každého zajímá, kdo teprve osmiletou Julii našel. Tímto hrdinou je hajný Domažlických městských lesů Martin Semecký, který má zdejší les na starost. Julii našel společně s kolegy mezi Čerchovem a Horní Folmavou uprostřed lesa, v prostoru mezi zaniklou rotou pohraniční stráže Bystřice a takzvanou Českou studánkou. Podle něj dívka ležela uprostřed lesa v trávě, byla dezorientovaná, ale komunikovala.
     Podle starosty nedalekých Všerub Václava Bernarda, který je zároveň dobrovolným hasičem a pátrací akce se účastnil, na místo nálezu vyjeli na čtyřkolce hasiči z Čerchova a dívku převezli k sanitce, kde si jí do péče převzali záchranáři. „Dívka je při vědomí, prochladlá a unavená, nemá ale žádné zranění a je mimo ohrožení života,“ uvedla mluvčí záchranářů s tím, že Julia byla transportována na českoněmeckou hranici, kde si jí převzali němečtí záchranáři a transportovali jí do dětské nemocnice v Chamu.

    O průběhu celého pátrání jsme podrobně informovali v článku:

Osmiletá Julia je nalezena!

Osmiletá Julia je nalezena!

12. 10. 2021, 14:02, aktualizace 12. 10. 2021, 16:27

Téměř třídenní pátrání bylo završeno úspěchem! Gratulujeme všem, kteří pátrali!

Foto: nalezená dívka, hajný Martin Semecký (u pokladny) s kolegy, kteří dívku našli, třetí foto Martin Semecký (zdroj Fb) a konvoj vozidel po ukončení pátrací akceAutosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.