Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, hrozba zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Osmnáctiletý Litevec ujížděl v kradeném autě z Německa

Cizinec našim i německým policistům neujel a havaroval

27. listopadu 2019 10:48 , aktualizace 10:51

Cizinci

Partner článku – Eldar Taxi

     Včera dopoledne v 11:25 vyslal operační důstojník policie hlídky na pomoc při přeshraničním pronásledování ujíždějícího řidiče z Německa do České republiky.
     Řidič Mercedesu ukradeného v Německu ujížděl německým policistům přes bývalý hraniční přechod Železná. "Řidič nereagoval na rozsvícený nápis STOP POLICIE doplněný zvláštním zvukovým a světelným znamením modré barvy. Zhruba pět kilometrů za Železnou ve směru na Bělou nad Radbuzou vlivem vysoké rychlosti dostal při průjezdu levotočivé zatáčky s vozidlem na mokré vozovce smyk. Vjel za pravou krajnici, poté vpravo mimo komunikaci, kde narazil do směrového sloupku a dvou stromů," popsala nehodu mluvčí policie.
     Při nehodě utrpěl osmnáctiletý cizinec, dle našich informací Litevec, zranění, s kterým byl transportován do nemocnice k ošetření. Dechová zkouška i orientační drogový test byly u řidiče negativní.
     Po ošetření byl cizinec umístěn do policejní cely v Plzni. Případem se dále zabývají domažličtí kriminalisté a škoda na vozidle byla vyčíslena na jeden milion korun.

     Přes naše území vede koridor, kterým cizinci, nejčastěji Poláci, vozí z Německa odcizená auta a obdobné pronásledování je bohužel velice časté. Na našem starším videu je Polák, který projel přes několik zátarasů až do Berouna, kde se schoval na střeše školy.

Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.