Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Ostraha vlakového nádraží dlouhodobě distribuovala pervitin

Kriminalisté sebrali tři strážné a prokázali jim, že pervitin prodali ve více než 200 případech

23. srpna 2023 15:17 , aktualizace 16:10

Drogy Zadržení pachatele


      Velice zajímavý přivýdělek si našli tři strážní bezpečnostní služby K2S Facility střežící vlakové nádraží v Sokolově. Tito muži se neštítili ve službě prodávat pervitin a tedy provádět naprostý opak toho, co měli vykonávat. Na nádraží se tak právě kvůli nim stahovali narkomané, kteří si poté pervitin velmi často v blízkosti nádraží aplikovali.

     "Můžeme potvrdit, že se sokolovským kriminalistům skutečně podařilo zadržet trojici mužů, která měla přímo na vlakovém nádraží v Sokolově prodávat drogu pervitin. Všichni tři muži měli navíc drogy prodávat při výkonu svého zaměstnání, jelikož na vlakovém nádraží pracovali jako ostraha objektu," uvedl nám mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 23, 58 a 59 let, které obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

     Kriminalisté se případem několik měsíců usilovně zabývali a na samotné realizaci spolupracovali i se strážníky místní městské policie. 
     Právě strážníci, kteří nádraží pravidelně monitorují a mají vynikající znalost místního prostředí i problémových osob zde se zdržujících, mohli kriminalistům nejen přinést cenné informace, ale také pomoci předáním i následným vyhodnocením kamerových záznamů.

     "Nejmladší z trojice mužů měl na různých místech na vlakovém nádraží v Sokolově prodávat třem mužů opakovaně drogu pervitin, a to v několika desítkách případů. Stejně tak měl jednat osmapadesátiletý muž, taktéž pracovník bezpečnostní agentury. V prostorech vlakového nádraží měl drogu pervitin prodávat několika lidem ve více než stovce případů. Devětapadesátiletý muž měl během výkonu zaměstnání prodávat v prostoru vlakového nádraží také drogu pervitin, taktéž opakovaně několika lidem ve více než 200 případech," doplnil další podrobnosti případu mluvčí policie.

     V případě odsouzení hrozí trojici mužů, jejichž trestní stíhání probíhá na svobodě, trest odnětí svobody až na pět let.

Foto ilustrační

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.