Foto

Při požáru ve skateparku uhořela teprve dvanáctiletá dívenka

Tragédii, ke které došlo dnes večer ve skateparku v Ostrově, šetří kriminalisté

pátek 28. srpna 21:08 , aktualizace 21:28

Smrt

     Dnes odpoledne po páté hodině došlo ve skateparku v Ostrově k příšerné tragédii, uhořela zde teprve dvanáctiletá holčička.

     Podle prvotních informací mělo k tragédii dojít v uzavřené části skateparku, v takzvaném foam pitu, což je doskočiště tvořené v podstatě vanou naplněnou molitanovými kostkami.
     V konstrukci si podle verze zpravodajství Novinky.cz měla hrát skupinka asi dvanáctiletých dívek a ze zábavy zapalovat právě kostky molitanu. Televize Nova ale v reportáži uvádí, že měl oheň zapálit někdo jiný. Obojí jsou ale zatím jen dohady, protože policisté ještě neuvedli, co bylo příčinou vzplanutí ohně.

     V každém případě se měl molitan prudce rozhořet a jedna z dívek již nedokázala uniknout. Molitan totiž při hoření uvolňuje prudce jedovatý kyanovodík a hasiči uvádějí, že stačí pouhé tři až čtyři nádechy toxického kouře k tomu, aby člověk upadl do bezvědomí.
     Podle záchranářů byly na místo vyslány dvě sanitky, ale holčičce již nebylo možné jakkoli pomoci. Tragédii již potvrdili i policisté s tím, že vyšetřování převzali kriminalisté. Vzhledem k věku oběti však policie nebude poskytovat bližší informace. 

     Zemřelá dívka podle starosty nepocházela z Ostrova, do města měla přijet na návštěvu prarodičů.