Foto

Policie prosí o pomoc při ztotožnění další svědkyně v případu otrav psů

První svědkyně ztotožněná čtenáři přinesla důležité poznatky

pondělí 2. července 17:39 , aktualizace 18:54

Pátrání Zvířata

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Policie znovu děkuje čtenářům za pomoc při ztotožnění důležité svědkyně v případu otrav psů v Plzni na Lochotíně a Vinicích.
     Několik desítek lidí ženu poznalo a informovalo o její totožnosti policii nebo přímo nás. My za celou redakci děkujeme téměř třem a půl tisícům čtenářů, kteří náš článek sdíleli a ztotožnění ženy tak výrazně pomohli. Článek tak totiž díky nim jen na Facebooku vidělo téměř 84 tisíc lidí.

Kdo byla tato žena?

     Ženina výpověď do případu přinesla důležité skutečnosti a vyšetřování se tak mohlo posunout dále. Policie důrazně upozorňuje, že žena v případu figuruje jak svědkyně a jakákoli její jiná spojitost s případem byla šetřením zcela vyloučena.
     Samozřejmě je pravděpodobné, že žena byla z počátku jednou z podezřelých. Výsledky vyšetřování ale zcela nepochybně tuto svědkyni z okruhu podezřelých vyřadily.

Proč to trvá tak dlouho?

     Mnoho čtenářů se ptá, proč vyšetřování tohoto případu trvá tak dlouho. Problémem je bohužel nesprávný postup poškozených, kteří se neobrátili na policii a případ místo toho řešili na sociálních sítích. Policisté se tak o prvních případech dozvěděli až později, zprostředkovaně a od nás. Samozřejmě začali ve věci ihned jednat, bohužel se zpožděním, které se ještě prodloužilo o dobu, než se všichni poškození přihlásili (o přihlášení poškozených jsme žádali ve třech samostatných článcích! - pozn. red.), a právě díky tomuto zpoždění došlo ke znehodnocení důležitých důkazů k případu. 

Nevzdáme to!

     Policisté jsou proti pachatelce od počátku vyšetřování v nevýhodě, ale nevzdávají se a usilovně po ní pátrají. Každé další svědectví může v pátrání velkou měrou přispět.
     Policie tak prosí čtenáře o pomoc při ztotožnění další ženy, jejíž fotografie se nyní podařilo získat a jejíž výpověď by mohla pomoci objasnit mimořádný případ.

Shrnutí případu

     Celkem jsme napočítali asi šest případů pokusu o otravu psů. Všichni majitelé, se kterými jsme mluvili, popisovali případ identicky, venčili pejska a přistoupila k nim paní, kterou popisují jako milou starší ženu kolem šedesáti let s tmavými vlasy a štíhlou postavu. 

     O případech jsme informovali v článku:    

Travička z Lochotína se pokusila zabít dalšího psa. Nyní jed podala štěněti!

Travička z Lochotína se pokusila zabít dalšího psa. Nyní jed podala štěněti!

14. 02. 2018, 02:00, aktualizace 14. 02. 2018, 02:49

Policie stále hledá další poškozené z kauzy otrava psů - PROSÍME, PŘIHLAŠTE SE

     Kriminalistům Městského ředitelství policie Plzeň se v rámci prošetřování případů podařilo získat fotografie, na kterých je zachycena žena, která by mohla být důležitá pro objasnění věci přečinu týrání zvířat. 

     Protiprávního jednání se dopustila dosud neznámá pachatelka, která dne 28. ledna okolo 13:00 hodiny v zahradě na křižovatce ulic Karlovarská a Švandova v Plzni, kdy byl pes plemene Německý ovčák intoxikován dosud nezjištěnou látkou, který i přes poskytnutou léčbu uhynul. 

     Další skutek se odehrál dne 30. ledna v době okolo 15.00 hodin v Plzni, Dolní ulici. V blízkosti dětského hřiště mělo dojít k podání neznámou pachatelkou krmení dvěma Stafordšírským bulteriérům, přičemž se následně zdravotní stav psů zhoršil natolik, že musela být okamžitě vyhledána veterinární péče, bez které by zřejmě došlo k úhynu obou psů, neboť podáním potravy došlo k intoxikaci organismu dosud neznámou látkou. 
     V důsledku intoxikace došlo u psů k dlouhodobým zdravotním komplikacím. 

 

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!