Video

Ozbrojená loupež v Plzni s poněkud zvláštním koncem

Co udělat, když jste rozzuřen do nepříčetnosti a po ruce není žádná zbraň?

úterý 13. listopadu 13:37 , aktualizace 14:55

Loupež Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V neděli večer v 18,56 (na záznamu je chybný čas) došlo v Plzni ve Skvrňanech v Macháčkově ulici 20 k ozbrojené loupeži.
     Nepříliš inteligentní pachatel si za cíl útoku zvolil trafiku, tedy místo, kde nemůže očekávat žádnou velkou částku. Svým jednáním se ale pachatel dopustil trestného činu Loupež, která dle našich zákonů patří k těm vážnějším trestným činům. Pachateli v prvním odstavci hrozí až deset let a právě u loupeže je na rozdíl třeba od krádeže jedno, zda se o loupež pachatel pouze pokusí, ale nakonec ani nedokoná, či se zmocní pouze drobnosti za pár korun a nebo si odnese pár set tisíc. 

     Pachatel ale skutečně neměl dobrý den. Pro pár tisíc se sice rozhodl riskovat roky vězení, ale netušil, že narazí prodavačku s nadstandardní hlasovou výbavou. Lupič se zavíracím nožem v ruce a s pohrůžkou usmrcení požadoval po trafikantce vydání peněz, na což ale žena reagovala skutečně velice hlasitým řevem o pomoc. Tak silný hlasitý projev ženy pachatele viditelně zaskočil a protože nepřestávala dál volat o pomoc, zazmatkoval, popadl několik krabiček cigaret a z prodejny uprchl. 

     Loupež měla i úsměvný konec. Když žena viděla, že pachatele zahnala, okamžitě přešla do protiútoku. Jenže, co udělat, když jste rozzuřen do nepříčetnosti a po ruce není žádná zbraň? Trafikantka tedy alespoň popadla láhev s vodou a pachatele polila. Přesný důvod polití nám znám není, ale pravdou je, že večery jsou již chladné, pachatel byl uřícený a s kombinací se studenou vodou mu nyní alespoň hrozí rýma a tu jak známo, mužská populace považuje za nemoc velmi vážnou.

     Kriminalisté po pachateli intenzivně pátrají. Pachatel měl nataženou kuklu přes hlavu. Byl oblečen do tmavé bundy a černých úzkých džín. Na rukách černé prstové rukavice s nápisem ´´2117´´. Na kvalitním záznamu je sice vidět pouze část obličeje, ale je dobře zachycen jak hlas, tak je dobře vidět oblečení a je patrné, že jde o mladého muže s čistou češtinou bez akcentu a vysokého 170 - 175 cm. Je tedy pravděpodobné, že ten kdo pachatele zná, ho na záznamu pozná.

     V případě jakékoliv informace k výše uvedeným skutečnostem, prosím, kontaktujte jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo volejte na bezplatnou linku Policie České republiky číslo 158.

     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.