Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zastřelil bratra a pak se oběsil

Nové informace ke včerejší tragické události

6. prosince 2021 13:05 , aktualizace 17:31

Sebevraždy Vražda Zásahová jednotka Zbraně

     Včera jsme informovali o tragické události, kdy rodinný spor vyústil ve smrt dokonce dvou mužů. 

     Celá tragédie se odehrála v Radějovicích, což je malá vesnice, část obce Přehýšov v okrese Plzeň sever, kde před šestou hodinou večer hádka mezi dvěma bratry o vodu ze studny vygradovala až ve střelbu a vážné zranění jednoho z nich. Postřelený muž ještě stačil vyběhnout z domu  na náves, kde ale padl na zem a jeho bratr ho ranou do hlavy před sousedy dorazil.

     Na místo jako první dorazili policisté z Nýřan, kteří zajistili prostor a zahájili resuscitaci postřeleného muže. Povoláni byli i policisté z prvosledových hlídek i zásahové jednotky, samozřejmě také záchranáři a na kraji obce přistál i vrtulník LZS. 
     Celá obec byla neprodyšně uzavřena, policisté začali intenzivně pátrat po střelci, který měl být ozbrojen dlouhou střelnou zbraní. Po zajištění bezpečnosti prostoru si resuscitaci zraněného převzali záchranáři, bohužel ale veškerá snaha o záchranu mužova života byla marná. "Pětašedesátiletý muž přes veškerou snahu přivolaných policistů a následně záchranářů svým zraněním na místě podlehl," uvedla tisková mluvčí policie.


      Šestašedesátiletý Zdeněk M. střílel z podle místních obyvatel nelegálně držené pušky. Zásahová jednotka ho později našla v nedaleké stodole, kde se dle našich informací krátce po střelbě oběsil.
     Podle místostarosty obce byl Zdeněk M. dlouholetý obyvatel obce. "Asi před půl rokem mu zemřela žena a on to psychicky těžce nesl," řekl nám místostarosta. V některých médiích se uvádělo, že šlo o bývalého profesionálního záchranáře, to však záchranná služba vyloučila a podle našich informací šlo o řidiče převozové sanitky.

     Policie se celou událostí samozřejmě dále zabývá. Nalezená střelná zbraň byla odeslána na balistickou expertízu a policisté zjišťují veškeré okolnosti střelby i jí předcházejícímu konfliktu.
      "Krajští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a okolnostmi úmrtí druhého muže se zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov. U zemřelých bude nařízena soudní pitva," uvedla tisková mluvčí policie.