Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Pachatel neváhal okrást i dítě

Pětatřicetiletý cizinec vyškubl třináctiletému chlapci z ruky mobil a ujel s ním

Autor: Petr Novák pondělí 8. dubna 10:58 , aktualizace 11:04

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Inter distribution

     
     Ve středu 3. dubna po sedmé hodině ranní přijel muž na jízdním kole na autobusovou zastávku v Chebu a oslovil zde na autobus čekajícího teprve třináctiletého chlapce jestli neví, kolik jen hodin. Chlapec z kapsy vytáhl mobilní telefon a muži odpověděl. Muž mu ale náhle vytrhl mobilní telefon z ruky a z místa na kole rychle ujel.

     Policisté se ve spolupráci s kriminalisty případem pochopitelně okamžitě po nahlášení začali zabývat a zhruba po hodině zadrželi pětatřicetiletého Maďara, který se následně ke krádeži přiznal. U zadrženého muže zajistili i odcizený mobilní telefon, který byl po provedených úkonech vrácen zákonnému zástupci třináctiletého chlapce.

     "Chebští kriminalisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže pětatřicetiletému cizinci. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky," uvedl nám mluvčí policie.

Takzvaná "krádež na osobě" je trestným činem vždy

     Ačkoli uvedeným jednáním cizinec způsobil chlapci škodu "pouze" čtyři tisíce korun a zákon stanoví hranici mezi přestupkem a trestným činem až na deset tisíc, v tomto konkrétním případě o trestný čin již jde. Zákon totiž v § 205 Krádež mimo jiné uvádí, i že pokud pachatel čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, již o trestný čin jde, i když škoda výše uvedenou hranici nepřesáhla.


Foto ilustračníInter distribution

Prodejce špičkových značkových klasických i farmářských skleníků a doplňků k nim - přímý dovozce. Vše pro zavlažování skleníků i zahrad. Poradenství a servis.