Video

Pachatel pomocí auta a řetězu vyrval dveře

"Prosím pomozte mi, zloděj mě připravil o celou moji živnost!"

sobota 4. ledna 11:15 , aktualizace 11:15

Krádež Pátrání Vloupání

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     Zatím neznámý pachatel ve středu 1. ledna v brzkých ranních hodinách vykradl garáž v Líních. Vykradená garáž v dnešní době již asi nikoho nepřekvapí, ale i zkušené policisty zaskočil způsob provedení.
     Pachatel přijel kolem šesté hodiny ráno před řadové garáže v Líních, zacouval před vytipovanou garáž, navázal na vrata tažné lano s řetězem, a vozidlem dvoukřídlá dřevěná vrata doslova vyrval. Šest pantů se vytrhlo, vrata padla na zem a pachatel je ještě autem odtáhl o několik metrů dál. Poté muž vnikl do garáže, celý prostor prohledal a do auta si odnesl vše, co mu padlo pod ruku.

Pronásledování

     Pachatele však viděl pohotový svědek. Majitel jedné ze sousedních garáží totiž v pět ráno z místa odjížděl na čerpačku pro cigarety a podle jeho slov bylo ještě vše v pořádku. Když se asi za hodinu vrátil, uviděl vytržená vrata sousedovy garáže ležet uprostřed vozovky a pak si všiml vedle zaparkovaného zeleného vozu zřejmě značky Audi. V ten okamžik se zelené auto rozjelo a vysokou rychlostí z místa ujíždělo. Pohotový soused začal auto pronásledovat, bohužel u sebe ale neměl telefon, takže nemohl přivolat policii. Pronásledování vozu Audi pokračovalo ještě asi 15 kilometrů a pak se neznámému řidiči před Zbůchem podařilo ujet.

Dvacet let života je pryč

     Když pětašedesátiletý majitel garáže viděl, co vše mu ukradli, zhroutil se. Celkovou škodu vyčíslil na více než osmdesát pět tisíc korun, ale jak nám sám vysvětlil, škoda se v žádném případě nedá v penězích vyčíslit. Pachatel odnesl nejen lyže, brusky, elektrokolo kolo Fischer E-Bike, ale hlavně kufry se specializovaným nářadím. Muž se věnuje práci se dřevem a opravě eurooken, nářadí sesbíral za 20 let činnosti a mnoho přípravků si sám vyrobil. "To nářadí nemá pro běžného člověka žádnou cenu, ale pro mě je to vše, je to doslova kus mého života," řekl nám na místě okradený muž.


 Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.