Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Horkovzdušný balon havaroval po seskoku výsadkářů

U letecké havárie právě zasahují všechny záchranné složky

27. července 2020 21:03 , aktualizace 22:34

Nehody Záchranáři

    Dnes večer po osmé hodině došlo u obce Újezdec, která se nachází zhruba v polovině cesty mezi Klatovy a Švihovem, k pádu horkovzdušného balónu. Dle svědka balón najednou splaskl a padal dolů. Po oznámení o havárii horkovzdušného balonu u obce Újezdec na Klatovsku v blízkosti místního letiště. Na místo ihned vyjeli policisté z obvodního oddělení Klatovy a výjezdová skupina územního odboru Klatovy.
     "Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v koši balonu letělo celkem pět parašutistů a obsluha balonu, což byl muž narozený v roce 1988. Všechny tyto osoby byly cizí státní příslušnosti.
     Při řízeném seskoku s padákem opustilo balon všech pět parašutistů, kteří v pořádku přistáli na zem. Muž, který prováděl obsluhu balonu, po seskoku parašutistů zahájil přistávací manévr, který se však ze zatím přesně nezjištěných příčin, stal zhruba ve 100 metrech nekontrolovatelný.
     Následkem toho došlo k nárazu balonu na zem a ke zranění muže, který balon obsluhoval. Muž byl po ošetření převezen do nemocnice. Kriminalisté ve věci prověřují všechny okolnosti případu,"
popsala mluvčí policistů.

    Na místo okamžitě vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči a záchranáři.
    Dle prvotních informací zdravotní záchranné služby je na místě zraněna pouze jedna osoba, která je při vědomí."ZZS z místa události transportuje muže cizí národnosti narozeného v roce 1988 se středně těžkým zraněním, ale při vědomí na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Pacient toho času není ohrožen na životě," uvedli záchranáři.

Foto:
1) Klatovský deník
2) Lokace dopadu
3) Čtenáři, kteří balon zachytili v průběhu letu i těsně před jeho pádem

 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.