Foto

Pád letadla u Klatov

Taktického cvičení složek IZS se zúčastnilo téměř 200 osob

čtvrtek 12. října 09:52

Cvičení Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Ve středu 11. října mezi jednou a třetí hodinou odpoledne proběhlo na letišti Chaloupky u Klatov taktické cvičení složek IZS na téma nehoda malého letadla s parašutisty.
     Pro účely cvičení byla nasimulovaná situace, kdy během výsadkového letu selhaly motory letadla Skyvan SC7 a piloti nezvládli nouzově přistát. Při nehodě zahynuli dva členové posádky a 22 osob utrpělo poranění různě závažného charakteru.

     Cvičení se celkem zúčastnilo bezmála 200 osob, z toho 26 klatovských profesionálních i dobrovolných hasičů a hasič-letecký záchranář z Přeštic na palubě vrtulníku LVS AČR Líně. ZZS Plzeňského kraje vyslalo na cvičení posádky z výjezdových stanovišť Klatovy, dále z Domažlic, Nepomuku, Nýrska, Plzně-Bory, Přeštic a Sušice. Policie ČR na cvičení vyslala hlídky z obvodních oddělení Klatovy, Plánice a Švihov, příslušníky z Dopravního inspektorátu, psovody a technika OKT. Do cvičení se zapojila i Klatovská nemocnice a Fakultní nemocnice Plzeň. Chybět samozřejmě nemohl ani Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

     Cvičení si kladlo mnohé cíle, mimo jiné procvičit a osvojit si taktiku a spolupráci složek IZS při letecké nehodě s větším počtem zraněných, procvičit třídění zraněných metodou START, vyhledávání zraněných osob a vyzvednutí osob z nepřístupného terénu pomocí vrtulníku LZS v součinnosti s hasičem-leteckým záchranářem.

Foto: Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.