Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pád muže do budovy skončil otevřenou zlomeninou nohy

Operační řízení vše vyhodnotilo a poslalo vrtulník LZS k vážnějšímu případu nedaleko

28. května 2021 15:54 , aktualizace neděle 30. května 14:07

Hasiči Záchranáři

     V pátek před druhou hodinou odpoledne došlo v Havlovicích na Domažlicku k pádu muže pracujícího na rozebírání střešní konstrukce budovy. Na místo vyjeli hasiči i záchranáři a také vzlétl vrtulník LZS. "Muž spadl do vnitřku budovy a utrpěl otevřenou zlomeninu dolní končetiny. Hasiči jej pomocí výškové techniky dostali na volné prostranství, kde si jej převzali záchranáři," popsal tiskový mluvčí hasičů.
     Podle informací policie byl pracovník podnapilý a spadl z krovu do asi třímetrové hloubky. Policisté devětatřicetiletého muže podrobili testu na alkohol a muž nadýchal více než 0,8 promile.

     Výhoda operačního řízení však velmi pomohla, z místa pádu muže došla zpráva, že vše dokáže zvládnout pozemní tým záchranářů a zároveň byl nedaleko nahlášen infarkt. "Protože je k otevřené fraktuře třeba vyslat i lékaře a jiný nebyl k dispozici, operační řízení na místo vyslalo i vrtulník LZS, pacient byl ale nakonec předán pozemní posádce a letečtí záchranáři se od toho místa přesunuli do nedalekého Klenčí pod Čerchovem k případu srdečního selhání," uvedla tisková mluvčí záchranářů s tím, že muž po pádu byl transportován do Domažlické nemocnice.

     "Posádka Kryštofa 07 byla během páteční čtyřiadvacetihodinové služby aktivována k pěti vzletům. První vzlet byl na Domažlicko ke zraněnému muži, který spadl z trámu při práci na střeše a dopadl na podlahu půdy. Vzlet byl vyhodnocen jako možný technický zásah z důvodu nepřístupnosti půdy běžným způsobem. Při technických zásazích je využíván palubní jeřáb či podvěs jako způsob transportu pacienta z míst, kde nelze přistát či použít běžný dopravní prostředek. V tomto případě se technický zásah nedokonal, protože díky plošině na hasičském voze bylo možné odtransportovat muže z podlahy půdy bezpečným způsobem. Hasiči z lezecké skupiny Přeštice, který se k nám připojil na technický zásah, děkujeme za spolupráci. Muž nebyl  naštěstí zraněn v rozsahu vyžadujícím péči v traumacentru a letečtí zdravotníci ho po ošetření předali do péče posádky pozemní záchranné služby. Následně byl Kryštof 07 odeslán do obce Klenčí pod Čerchovem k muži s bolestmi na hrudi a známkami srdečního infarktu," popsali zásah letečtí záchranáři.

Vrtulník LZS po přistání v Klenčí

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.