Na padělaný zbrojní průkaz si opatřil zbraně

Muž je podezřelý ze dvou trestných činů a hrozí mu až tříletý trest

22. října 2020 12:46 , aktualizace 12:52

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Po lovu divoké zvěře zatoužil v polovině srpna muž z Karlovarska, který ale nebyl držitelem příslušného zbrojního průkazu. Svou touhu si proto splnil poněkud neortodoxním a hlavně úplně hloupým způsobem.

     První překážkou byl zbrojní průkaz a lovecké povolení, muž proto využil kopii zbrojního průkazu, jehož držitelem byl jeho známý. Osobní údaje a fotografii vyměnil za své a tuto kopii posléze poskytl mysliveckému sdružení, kde mu bylo povolení k lovu vystaveno.
      Pro samotný lov mu však chyběly ještě zbraně. Ty si vynalézavý nimrod opatřil u bývalého spolužáka, kterému vysvětlil, že jeho vlastní zbraň je poškozená, a protože mu kamarád uvěřil, že je opravdu držitelem zbrojního průkazu na skupinu C, mu zbraně mu opakovaně půjčoval. Zapůjčenou brokovnici a kulovnici podezřelý muž vždy užil k lovu a poté vrátil. 

     Tím se však dopustil hned dvou trestných činů. "Policisté jednadvacetiletému muži za uvedené jednání sdělili podezření ze spáchání přečinů nedovolené ozbrojování a padělání a pozměnění veřejné listiny," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.