Video

Padělatel bankovek dopaden

Padělal bankovky a nepsal domácí úkoly, hrozí mu čtyři roky a pětka

čtvrtek 6. února 19:04 , aktualizace 19:53

Partner článku – Workpress Aviation


     Kriminalisty z odboru hospodářské kriminality v poslední době trápily padělané bankovky nominální hodnoty 100 korun, které se začaly objevovat v západních Čechách, nejčastěji pak na Karlovarsku.
     Kriminalisté se padělateli brzy dostali na stopu, ale zprvu vše vypadalo, že pachatel na distribuci svých padělků dokonce zneužívá dítě. Padělky totiž v různých obchodech na Karlovarsku do oběhu jako pravé udával teprve patnáctiletý kluk. Po dalším šetření se ale ukázalo, že jiný pachatel neexistuje a za paděláním dle všeho stojí právě onen patnáctiletý mladík.
     Na začátku tohoto týdne již měli kriminalisté dostatek důkazů a tak šli do realizace případu "V úterý 3. února na základě předchozího souhlasu státního zástupce kriminalisté zadrželi mladistvého, který má mít padělání bankovek na svědomí. Během měsíce ledna měl mladík doma za pomoci počítače a tiskárny vyrobit nejméně dvě desítky bankovek. Následně je měl udávat do oběhu tím, že s nimi měl platit v různých prodejnách za zakoupené zboží," uvedla mluvčí policistů s tím, že téhož dne kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili výpočetní techniku použitou při výrobě a také část nepovedených padělků.
     Policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvého a obvinil jej ze spáchání provinění Padělání a pozměnění peněz. Kdyby byl pachatel dospělý, hrozilo by mu až osm let, jako mladistvý může očekávat trest "pouze" v rozpětí 1,5 až 4 roky.
      Kuriózní na tomto případu je, že si padělatel v tomtéž počítači, kde vyráběl falešné peníze, před tím dělal své domácí úkoly.

Zkontrolujte si bankovky

     Není vyloučeno, že by některé z padělaných bankovek mohly být ještě v oběhu. Při bližším pozorování je zřejmé, že se jedná o padělky, neboť bankovky v hodnotě 100 Kč sériových čísel H72279113 a H48417649 nebyly opatřeny žádnými ochrannými prvky. Jednalo se pouze o vytisknuté kopie těchto dvou bankovek.

Foto: PČR

 


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.