Foto

Padělky oblečení, cigarety, pivo i dva metráky masa

Celníci v posledních dnech zadrželi zboží za několik milionů korun

čtvrtek 1. července 14:44

Cizinci

Partner článku – Klimahome

      V neděli 27. června odpoledne zastavila hlídka mobilního dohledu v obci Babylon dodávku s českou registrační značkou, řízenou občanem vietnamské národnosti. Po otevření nákladového prostoru dodávky ale celníci nevěřili vlastním očím. "Přestože vozidlo zjevně nebylo vybaveno žádných chladicím zařízením, přepravovalo více než dvě stě kilogramů volně loženého syrového i tepelně opracovaného masa. Pocitová teplota ve vozidle odpovídala venkovní teplotě, která byla v tu chvíli cca 25°C," popsala tisková mluvčí celního úřadu pro Plzeňský kraj s tím, že hlídka následně kontaktovala Krajskou veterinární správu, do jejíž kompetence podezření z porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů spadá.

      Maso ale nebylo jediným úlovkem celníků v posledních dnech. Z důvodu podezření z porušení práv k ochranné známce zadrželi také více než 1600 kusů zboží, mezi kterým tradičně převládaly textilní a galanterní výrobky, parfémy a hodinky. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena částkou téměř čtyř milionů korun.
      Pozornosti celníků neunikla ani přeprava téměř 1 300 litrů piva bez dokladů prokazujících zdanění, dále bezmála 30 000 kusů cigaret značených v rozporu se zákonem a také ve dvou případech nedovolená přeprava menšího množství omamných a psychotropních látek.
      Celníci zboží zadrželi, převezli do skladů Celní správy ČR a případy budou dále šetřeny ve správním řízení.

Foto CÚ

 Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.