Foto

Padly tři in-door pěstírny

Místo pěstitelů teď úrodu sklízel Toxi tým kriminální policie

20. dubna 2021 12:57 , aktualizace 14:30

Cizinci Drogy Zadržení pachatele

     V minulém týdnu se zúročila několikaměsíční práce policistů z Toxi týmu Plzeň-venkov, při které se podařilo odhalit hned tři in-door pěstírny na území Plzeňského kraje.
     V pátek 16. dubna v brzkých ranních hodinách proběhla současně na dvou místech najednou, v jedné obci na Blovicku a v Plzni, policejní akce s krycím názvem „Ogrodnik“, na které spolupracovalo více jak čtyřicet policistů včetně dvou týmů zásahové jednotky. Akce byla zaměřena k odhalení in-door pěstíren konopí a policisté při ní zadrželi dva muže ve věku 30 let a 45 let.     "Třicetiletý muž byl zadržen v objektu na jižním Plzeňsku, kde při domovní prohlídce a prohlídce jiných prostor a pozemků byly nalezeny dvě aktivní pěstírny. První z nich se nacházela ve sklepě domu přístupná z přístavku domu a druhá v obytném přízemí. Obě pěstírny byly důmyslně ukryty," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že Toxi tým zajistil celkem 359 kusů živých rostlin konopí, kdy se jednalo o speciálně vyšlechtěnou odrůdu s vysokým obsahem účinné látky THC a rostliny se nacházely ve stádiu těsně před sklizní. Zajištěné technické vybavení pěstírny jako vzduchotechnika, elektroinstalace a odvětrávání bylo na profesionální úrovni a převyšovalo hodnotu přes 350 tisíc korun.

     Do objektu v Plzni policisté dorazili těsně po sklizni konopí. "Dobře ukrytá a plně vybavená in-door pěstírna se nacházela ve sklepě domu. V době příchodu policistů nebyla aktivní, ale v domě zajistili sušinu rostliny konopí o hmotnosti několika kilogramů. Veškerý zajištěný rostlinný materiál bude podroben znaleckému zkoumání," popsala mluvčí policie. I tady policisté zajistili kompletní technické vybavení pěstírny.

     Třicetiletý cizinec si z rukou policejního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Po výsledcích znaleckého zkoumání zajištěného konopí by mohla být právní kvalifikace zpřísněna. V souvislosti s uvedenou trestnou činností podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl.

Foto PČR

 Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.