Foto Video

Pan B. a neviditelné auto

"Prosím pomoc! Mezi Skvrňany a Vejprnicemi vletělo auto do rybníku!" a hasiči, potápěči, policisté i záchranáři okamžitě vyráželi...

pondělí 30. ledna 11:45 , aktualizace 12:54

Drogy Hasiči Záchranáři

Partner článku – Plzeňské želvy

     V noci ze soboty na neděli před půl desátou oznámil na tísňovou linku pan B. narozený v roce 1975 jedoucí po silnici na elektrokoloběžce, že do Pekelného rybníku ve Vejprnicích vjelo vozidlo a posádka je zřejmě stále uvnitř.

     Není divu, že po tomto oznámení se spustila veliká záchranná akce. Záchranáři na místo vyslali sanitky, hasiči z Plzně i z Nýřan k rybníku vyjeli s plnou výbavou, včetně člunu s potápěči, respektive hasiči v takzvaných suchých oblecích, které umožňují práci v ledové vodě, a policisté nasadili všechny volné hlídky z okolí.


     Oznamovatel na břehu ukazoval, kudy auto do vody vjelo a záchranné složky rozjely perfektně nacvičenou akci vedoucí k záchraně životů posádky vozu pod hladinou. Zatímco hasiči se chystali na zásah ve vodě a spouštěli člun, záchranáři se připravovali na možnou resuscitaci, policisté prováděli s velitelem hasičů průzkum uvedeného místa. Jenže pak se mnohokrát nacvičená akce poněkud zadrhla.

     Hladina rybníka byla totiž pokryta sice tenkou, ale souvislou vrstvou ledu, rákosí nebylo zlámané a v bahně na břehu chyběly stopy jedoucího auta.
     Samozřejmě všichni chápali, že muž, který havárii vozu viděl, se ve stresu může mýlit a místo, kde vůz do vody vletěl, může být o kousek vedle, takže průzkum se přemístil a pátrání pokračovalo.

     Minuty letěly, břeh rybníku byl kontrolován metr po metru, muž s elektrokoloběžkou stále chaoticky popisoval havárii auta a všem už začínalo docházet, že je tu něco moc špatně. Velitel hasičů ukončil průzkum břehů s tím, že tudy prostě žádné auto neprojelo a poslal hasiče se ze suchých obleků převléknout.

     Policisté mezitím odvedli oznamovatele, který neustále přidával další a další podrobnosti havárie, čímž si již ale začínal výrazně protiřečit, dál od břehu a podrobili ho testu na přítomnost alkoholu a dalších návykových látek. "Muž měl test na alkohol negativní, ale test na drogy detekoval pervitin," uvedl nám mluvčí policie.

      Zhruba po hodině bylo definitivně vyloučeno, že k havárii vozu mohlo dojít. Noční manévry záchranných složek byly ukončeny a přibližně pětadvacet mužů a žen, ať policistů, záchranářů či hasičů, kteří na místo zcela zbytečně kvůli halucinacím jednoho zfetovance vyráželi, se mohlo vrátit k užitečnější práci.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.