Parašutistka nezvládla přistání

Druhá vážná nehoda parašutisty za čtyři dny na stejném letišti

9. srpna 2022 15:18 , aktualizace 15:28

Cizinci Záchranáři

Partner článku – T2 Reality

      Včera kolem půl jedné odpoledne došlo na ploše letiště Chaloupky nedaleko Klatov ke zranění parašutistky. Na místo vyjeli policisté, záchranáři a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Po ošetření byla zraněná žena transportována do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

      "Osmatřicetiletá cizinka se při seskoku padákem zranila v rámci přistávacího manévru," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že žena se podrobila dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem, a případ dále šetří policisté z obvodního oddělení v Klatovech.

      Jedná se v posledních dnech již o druhou vážnou nehodu cizinců při seskoku, o předchozí jsme informovali před čtyřmi dny:

Havárie parašutisty, muž utrpěl vážná zranění

     U letiště Chaloupky nedaleko Klatov došlo v pátek 5. srpna kolem čtvrt na dvě k pádu parašutisty. Na místo vyjely všechny záchranné složky, a bylo zjištěno, že muž pád sice přežil, ale utrpěl vážná zranění, takže ke zraněnému muži vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.

     "Hasiči pomohli záchranářům s transportem pacienta z promáčeného terénu," uvedl tiskový mluvčí hasičů. Zraněného muže si poté převzali do péče letečtí záchranáři. "Muže ve věku přibližně 60 let si od pozemních posádek převzala do péče Letecká záchranná služba, která ho se středně těžkými zraněními a poruchou vědomí transportovala na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," popsala tisková mluvčí záchranářů.

     Přítomní policisté zjišťují přesnou příčinu a okolnosti pádu parašutisty. "Dle prvotních informací z dosud přesně nezjištěných příčin došlo u parašutisty narozeného v roce 1957 při výskoku z letadla k nekontrolovanému pádu do mokřin nedaleko letiště. Touto události se dále zabývají klatovští kriminalisté," řekla nám k případu tisková mluvčí policie.

Foto: ZZS

 


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.