Partner webu – Bezpečnostní služba SANY GUARD

Představujeme vám partnera webu – Bezpečnostní službu SANY GUARD

PARTNER 25. srpna 2015 14:03 , aktualizace 14:03

Za rok a půl naší práce se nám podařil opravdu velký úspěch, kdy jsme měli skoro tři miliony návštěv na webu a více než třináct tisíc čtenářů si na Facebooku zaškrtlo, že by chtělo pravidelně zasílat naše zprávy. Zatím jsme vydali zhruba 3,000 článků a rok pracovali za vlastní peníze. Dnes ale můžeme konečně představit našeho prvního partnera, který se rozhodl nám při naší práci vydatně pomoci.

První oficiální partner webu KRIMI-PLZEŇ:Bezpečnostní služba SANY GUARD

První nabídka partnerství přišla od Karla Pícla, majitele bezpečnostní služby Sany Guard. Karla jsme si ani nemuseli prověřovat, kdo se o bezpečnost v Plzni trochu zajímá, by měl znát jeho osobně a nebo jeho Bezpečnostní službu, která v Plzni funguje již od roku 1994, tedy úctyhodných 21 let.

Samozřejmě jsme vyrazili do sídla Sany Guardu na Slovanské třídě 74 v Plzni, na osobní návštěvu. Přivítala nás velmi milá a příjemná šéfova sekretářka, která nás uvedla do ředitelské kanceláře, kde nás již očekával Karel Pícl.

Dovolili jsme si ho trošku vyzpovídat.

Jak ses k téhle práci dostal?

„Kamarád mi v devadesátých letech nabídl brigádu, hlídat objekt, tenkrát za velké peníze, za celých 25 korun na hodinu!“ směje se Karel. Dělal jsem to téměř dva roky a pak mě napadlo založit vlastní firmu. Já býval motorkář a kamarádi mi vždycky říkali „Sany“, takže název byl jasný – Sany Guard (Sanyho stráž). Šlo nám to velice dobře a za rok jsem měl už 25 vlastních zaměstnanců.


Firma se rozšiřovala dobře?

„Šlo nám to. Brzy jsme pořídili takového předchůdce dnešních PCO (pultů centralizované ochrany). Jmenovalo se to „Žalobník“ a šlo na to napojit až 50 objektů. Pracovali jsme dál a počet zaměstnanců brzy stoupl zhruba na stovku.“

V roce 2008 jsme pořídili pravý, moderní pult centralizované ochrany a s tím pracujeme do teď.“


Kolik máte na PCO objektů?

„Míň než bych chtěl,“ opět jsem Karla rozesmál. „Samozřejmě přesně to prozradit nemůžu, ale řádově ve stovkách.“


A modernizujete stále?

„Samozřejmě, bez toho to nejde. Nedávno jsme pořídili NAM Systém, což je špička ve svém oboru. Dokážeme na systém napojit až 2,000 kamer z objektů.“


To už jste potřebovali vlastní zásahovou jednotku?

„Samozřejmě, že zásahová jednotka patří neodmyslitelně k PCO. Nejde jen při poplachu na místo poslat policii nebo zavolat majitele. My ho zastupujeme a my mu majetek střežíme. Představím ti svého syna Karla, který zásahovku momentálně vede.“


Takže jste rodinný podnik? Syn jde ve šlépějích otce?

,,Nejenom jeden, ale všichni tři!“ směje se opět Karel. „Nejmladší Karel, si vyzkoušel práci policisty a dnes vede naši zásahovou jednotku. Nejstarší Honza se do vedení vypracoval od píky, od řadového strážníka až do vedení, kde je dnes. Hrdý jsem i na toho svého prostředního, na Jirku, ten je voják Brigády rychlého nasazení a nedávno se vrátil ze své mise v Afganistánu.“


Po tomto rozhovoru jsme se v budově přemístili o patro níž, kde nám Karel předvedl svou učebnu, kde se pravidelně proškolují zaměstnanci a pak mozek firmy, řídící stanoviště, kde je mimo jiné právě PCO a NAM systém. Službu konající operátoři nám ukázali, jak vše funguje.

Pokud vlastníte třeba obchod a je na Sany Guard připojen, zde vidíte všechno od okamžiku, kdy pachatel naruší perimetr (vnější plášť budovy např. okno, dveře nebo výlohu), až po jeho pohyb uvnitř. V okamžiku narušení pak operátor dává pokyn výjezdové jednotce, která vyjíždí na místo. Operátor na čidlech, případně kamerách pak sleduje pohyb pachatele uvnitř, informuje zásahovou jednotku a samozřejmě i policii.

Copak technika a zbraně?

Zbraně ti můžeme ukázat hned, zde je trezor. Některé zbraně mají kluci momentálně venku a další jsou zde. Na vozidla se pojedeme podívat za chvíli, kluci jsou na tréninku.


Přejeli jsme na parkoviště, kde již čekali řidiči se svými vozy, předvedli nám standardní výjezdové vozy Škoda Fabia nebo Volkswagen Caddy. Pokud převážejí VIP osobu je k dispozici i limuzína Audi s ozbrojeným řidičem, případně dokonce i s bodyguardem.


Poslední dotaz Karle, proč se připojit na PCO nebo proč si u vás objednat trvalou službu strážného?

,,Neřeknu ti, proč se připojit k nám, na to ať si udělá čtenář názor sám, ale řeknu ti, proč se připojit obecně. Je špatná doba, kriminalita stoupá a připojení na PCO je nejjednodušší a nejlevnější varianta ochrany vašeho majetku. Samozřejmě neslíbím, že pachatele na místě zadržíme, ale slíbím, že maximálně zkrátíme čas jeho pohybu ve vaší firmě a snížíme tak škody, které napáchá.


Vy můžete v noci spát klidně, protože my vaší provozovnu budeme střežit. Buď elektronicky nebo fyzicky, přítomností strážného s certifikátem.


Fyzická ostraha kombinovaná pak s elektronickou, je pak jednoznačně nejvíc, co pro váš majetek můžete udělat. Pokud ve vašem areálu chodí strážný, nejlépe doprovázen služebním psem, zloděj se vám zdaleka vyhne.“


Karel Pícl vám neřekl, proč si vybrat zrovna Sany Guard, my vám to ale rádi povíme za něj. Tuto bezpečnostní službu známe dlouho a působí na nás nejlepším dojmem, vše na čem jsme se domluvili, vždy na 100% platilo a reference, které jsme na ně získali, byly jen ty nejlepší.


Bezpečností služba SANY GUARD

  • Ostraha objektů
  • Pult centralizované ochrany (PCO)
  • Monáže EZS a EPS
  • Patrolovací služba
  • Přeprava finančních hotovostí a cenin
  • Pořádková služba
  • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku
  • Recepční služby
  • Úklidové služby

sanyguard.cz