Foto

Záchranná akce

Rodinu s dětmi nalezl a do bezpečí transportoval Lukáš ze Czech SAR Teamu

3. března 2021 13:17 , aktualizace 13:23

      Pořádný strach o své dvě malé dcerky zažila tuto neděli jejich maminka. Táta se s nimi vydal na běžky po trase Nové Hamry na Jelení, jenže zřejmě přecenil síly osmi a dvanáctiletého děvčátka a začali se proti původnímu plánu zpožďovat. S přicházející tmou a padající mlhou pak úplně ztratili orientaci a začali bloudit.
     Děti ztrácely síly a táta nemohl najít cestu zpět, takže o situaci vyrozuměl svou přítelkyni, která následně zavolala na tísňovou linku 158. Operační důstojník přijal veškerá opatření a po trojici začali policisté z obvodního oddělení Nejdek okamžitě pátrat.

     Policisté zde mají velmi dobrou zkušenost s Czech SAR Teamem, který má jak velmi dobrou místní znalost a mohl zajistit i velmi krátký časový dojezd, takže je požádali o součinnost. Na místo s terénní pásovou čtyřkolkou vyjel krajský velitel Lukáš Odvářka, který už v této organizaci pracuje druhým rokem.

     Právě místní znalost a zkušenosti velice pomohly, Lukáš ze Czech SAR Teamu rodinu našel zhruba po půl hodině pátrání. Děti byly prochladlé, unavené, ale v pořádku. Lukáš je naložil na čtyřkolku a převezl je k policistům, kteří děvčatům poskytli zázemí v teple služebního vozu a pak celou rodinu odvezli k čekající a již pořádně vyděšené mamince.

     Více informací o organizaci Czech SAR Team můžete získat na jejich Facebookových stránkách.

 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.