Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Sražená chodkyně i cyklista a útěk od nehody pod vlivem alkoholu

Policisté hledají svědky dopravních nehod v Sokolově, Chodově a Svatavě

Autor: Karel Aleš pátek 7. června 13:32 , aktualizace 13:38

Nehody Pátrání

Partner článku – Ecocity taxi


     V poslední době policisté řeší větší počet dopravních nehod, k jejichž řádnému objasnění by velmi pomohly informace svědků.
     Zde jsou tři z nich:

     K první dopravní nehodě došlo v pondělí 20. května krátce po jedné hodině odpoledne v Revoluční ulici v Chodově. 
     "K nehodě mělo dojít tak, že řidička osobního vozidla značky Hyundai jedoucí Revoluční ulicí směrem k Smetanově ulici měla vyjet vpravo mimo komunikaci na chodník a střetla se s chodkyní. Osobní automobil následně přejel na trávník, kde narazil do sloupku dopravního značení. Po dopravní nehodě policisté u řidičky osobního vozidla provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem," uvedl nám tiskový mluvčí policie.

     Druhá nehoda se stala v sobotu 25. května krátce po sedmé hodině večer v ulici Lidické nábřeží v Sokolově, kde řidička osobního vozidla značky Honda jedoucí ve směru od náměstí Jana Žižky při parkování vjela na klesající schodiště, o které se zastavila.
     "Z místa následně odešla, aniž by splnila zákonem dané povinnosti řidiče. Policisté následně ženu vypátrali a provedli u ní orientační dechovou zkoušku, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,39 promile alkoholu," sdělil k druhé dopravní nehodě mluvčí policie. 

     Třetí dopravní nehoda se stala v Pobřežní ulici ve Svatavě v úterý 4. června krátce před sedmou hodinou večer, kdy se osobní vůz srazil s cyklistou. 
    "K nehodě mělo dojít tak, že cyklista jedoucí ze Sportovní ulice vjel na pozemní komunikaci, kdy zřejmě nedal přednost dosud nezjištěnému vozidlu, přičemž došlo ke střetu vozidla s cyklistou. Po dopravní nehodě si cyklista ani nezjištěný řidič osobního vozidla nesplnili zákonem dané povinnosti účastníků dopravní nehody a z místa odjeli. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření," popsal třetí nehodu mluvčí policie. 

     Policisté žádají případné svědky všech těchto dopravních nehod, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či projížděli, a nehodu mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle, aby volali na linku 158 nebo je policistům sdělili na kterémkoliv obvodním oddělení.

Foto PČR

Ecocity taxi

Není Vám lhostejná příroda? Přejete si cestovat pohodlně a zároveň být šetrní k životnímu prostředí? Ať už preferujete ekologickou nebo luxusní jízdu, s námi máte na výběr. Naše flotila je vybavena moderními a velice komfortními vozy ŠKODA Octavia CNG, ŠKODA ENYAQ iV.