Foto

Pětadevadesátiletého stařečka našli spokojeně spícího v cizí posteli

Velká pátrací akce v Plzni skončila úsměvy

17. června 2018 13:17 , aktualizace 17:34

     Včera večer jsme připravovali žádost o pomoc veřejnosti při pátrání po vážně nemocném stařečkovi narozeném v roce 1923. Pohřešování muže nahlásily sestřičky Senior centra SeneCura Plzeň.
     Mluvčí policie uvedla, že s ohledem na věk pohřešovaného muže a jeho zdravotní problémy se ihned po oznámení rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili policisté zásahové jednotky, policejní psovodi a veškeré policejní hlídky. Pátrající děsila i možnost, zda nemohl senior spadnout do řeky Radbuzy, která protéká hned pod zahradou zařízení. Pátrací akce se rozjela a na místo byl povolán dokonce i vrtulník Letecké služby PČR.

     Tato pátrací akce, na rozdíl od mnoha jiných, ale nakonec měla šťastný a také i úsměvný závěr. Ukázalo se, že stařeček vůbec neopustil areál Senior centra a celé velké pátrání po sobě spokojeně prospal.
     Policisté z oddělení hlídkové služby společně se zaměstnanci SeneCury nalezli dědečka v naprostém pořádku a v posteli, jenže v úplně cizí. Stařeček si totiž spletl pokoje a zalezl si k jinému pacientovi.

     Dnes jsme se byli v zařízení podívat, Senior Centrum je nové a moderní zařízení v areálu bývalé papírny na Slovanech, nacházející se na břehu řeky nedaleko centra města. Celá budova je prosvětlená, bezbariérová a je členěna do čtyř nadzemních podlaží. Mimo jiné se zde specializují na pomoc i seniorům se stařeckou, Alzheimerovou a ostatními typy demencí, tedy na osoby, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc.
     Vedení zařízení nám také podrobně vysvětlilo, jak k celému případu došlo a skutečně šlo pouze o omyl starého a nemocného člověka.

Foto: SeneCura SeniorCentrum Plzeň