Pečovatelka okrádala osmaosmdesátiletou stařenku

Lidská hyena zneužila svěřené důvěry a stařenku připravila o téměř sto tisíc korun

21. září 2022 14:59 , aktualizace 15:02

Krádež

     Senioři ve vyšším věku jsou často odkázáni na pomoc příbuzných nebo pečovatelů a je naprosto pochopitelné, že k o ně pečujícím osobám musí mít důvěru. O to horší pak je, když někdo takovéto důvěry zneužije.

     Právě k takovému případu docházelo v posledních dvou měsících na Sokolovsku, kde lidská hyena zneužila důvěry osmaosmdesátileté stařenky, o kterou se měla starat. 
     "Jednačtyřicetiletá žena měla být zaměstnána jako pečovatelka, přičemž se měla starat o osmaosmdesátiletou seniorku z menší obce na Sokolovsku. Vzhledem ke zdravotnímu stavu poškozené měla obviněná žena přístup k její platební kartě a PIN kódu za účelem výběru finanční hotovosti, na které se měla předem se seniorkou domluvit a vybrané peníze jí poté vždy odevzdat.
      Obviněná žena toho však měla využít a z bankomatu provést několik výběrů hotovosti, ke kterým poškozená žena souhlas nedala. Během necelých dvou měsíců měla vybrat z účtu poškozené finanční hotovost ve výši téměř sto tisíc korun, přičemž si měla značnou část ponechat pro svou potřebu,"
popsal nám tiskový mluvčí policie.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetileté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky. 

Foto ilustrační

KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.