Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Sexuálně zneužíval sedmiletou dívenku a nyní mu je umožněno setkání i s její mladší sestřičkou

Zoufalá matka bojuje s nepochopitelným rozhodnutím soudu, kdy jí hrozí i odebrání dítěte

17. září 2023 20:06 , aktualizace 20:16

Právo Sexuální deviant

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     S těžko pochopitelným případem se na nás obrátila čtenářka z Plzeňska, kterou rozhodnutí soudu nutí umožnit svému bývalému partnerovi vídat se s jejich teprve šestiletou dceru. Žena má ale o dívenku obrovský strach, protože muž byl již dvakrát odsouzen za sexuální zneužití její starší dcery.

     Vše začalo přibližně před šesti lety, kdy žena s nyní sedmapadesátiletým mužem žila ve společné domácnosti a čekala jeho dceru. Muž podle ní využíval její nepřítomnosti, například když byla v porodnici, a teprve sedmiletou dívenku, kterou má žena z předchozího vztahu, sexuálně zneužíval. 

     Dívenka se podle všeho měla strach mamince svěřit, takže ta na vše přišla až o dva roky později. "V noci mne vzbudilo divné sténání a viděla jsem, jak partner na gauči tehdy devítiletou dceru osahává a tře jí přirození. Okamžitě jsem ho vyhodila z bytu," popsala nám naprosto šílený zážitek žena s tím, že teprve poté se jí dcera svěřila a žena kontaktovala OSPOD, kde jí pochopitelně poradili se s celým případem obrátit na policii.

     Muž byl za opakované zneužití nezletilé dívky odsouzen, ale okamžitě se odvolal a případ tak byl soudu vrácen k přezkoumání. I to však skončilo odsouzením muže k podmínečnému trestu, ten se ale opět okamžitě odvolal a rozsudek tak v současné chvíli není pravomocný.

     Muž mezitím začal jevit zájem o svou nyní již šestiletou dceru a požaduje, aby se s ní mohl vídat. Matka má zcela pochopitelně strach, že by se mohlo sexuální obtěžování opakovat i u ní, soudkyně ale nařídila monitorované setkávání dcery s otcem v Centru pro rodinu Domus a do budoucna ani nevyloučila střídavou péči. Z toho má matka zcela pochopitelně obrovskou hrůzu, protože mladší dcera se již blíží věku, ve kterém její starší sestru muž zneužíval.

     Podle námi osloveného psychologa je obava matky zcela pochopitelná, vzhledem k nedořešení předchozího jednání by se totiž chování muže mohlo opakovat. Matka však nemá na výběr, když totiž rozsudek nařizující jí umožnit setkání s otcem neuposlechla, byla odsouzena za maření výkonu úředního rozhodnutí, kdy jí hrozila nejen až padesátitisícová pokuta a roční vězení, ale i odebrání dcery.

     Odsouzenému otci, který žije střídavě v Čechách a Německu, jsme samozřejmě umožnili se k celé věci vyjádřit, ale ten to odmítl.

Fotogalerie

      Redakce má samozřejmě k dispozici veškeré rozsudky, avšak kvůli ochraně identity zneužívaného dítěte pochopitelně nemůžeme zveřejnit více než je uvedeno ve fotogalerii


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.