Foto

Zásah policie v Letkově

Pěstitel vlastnil zbraně, takže si pro něj došla zásahová jednotka

neděle 4. dubna 14:48 , aktualizace 15:31

Partner článku – Klimahome

     Přesně před měsícem jsme vás informovali o povedené akci plzeňského TOXI týmu, který zadržel dealera pervitinu na Mikulášském náměstí a nyní tu máme další zásah, tentokrát proti pěstiteli marihuany. 

Na ozbrojeného dealera si počkala zásahovka

Na ozbrojeného dealera si počkala zásahovka

01. 03. 2021, 15:27, aktualizace 01. 03. 2021, 16:43

To, co na Mikulášském náměstí vyděsilo kolemjdoucí, nebyla rvačka, ale zákrok zásahové jednotky

     Kriminalisté z TOXI týmu vlastním šetřením zjistili, že z Letkova proudí velmi kvalitní marihuana. Policisté tedy začali situaci monitorovat, k pěstírně i pěstiteli získali dostatek poznatků, mimo jiné i to, že jednačtyřicetiletý muž legálně drží pušku vybavenou optickým zaměřovačem v ráži 8x57 a pistoli Walther v ráži 9mm Luger. 
     Vzhledem ke zbraním si kriminalisté k realizaci případu přizvali i krajskou zásahovou jednotku. Při provedené domovní prohlídce zajistili jak množství sušiny konopí, tak i věci potřebné k pěstování rostlin, jako například topná tělesa a hnojiva. Rostliny, které dosahovaly výšky až jednoho metru, muž pěstoval ve speciálně upraveném stanu v garáži.
     "Odborným zkoumáním bylo zjištěno, že rostliny obsahují vysoké množství účinné látky THC. V případě prokázání viny hrozí mladému muži za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku až půl roku ve vězení, peněžitý trest nebo propadnutí věci," uvedla k případu mluvčí policie.

    O případu informujeme na žádost policie s časovým odstupem, abychom předčasným zveřejněním nenarušili vyšetřování.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.