Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Pestrá služba strážníků

Muži v pátrání, řidič pod vlivem pervitinu i zraněný mladík dusící se zvratky

čtvrtek 27. února 13:01 , aktualizace 13:54

Cizinci Drogy Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Ačkoli je mnoho lidí stále přesvědčeno, že strážníci městské policie se zabývají pouze pokutováním špatného parkování, není tomu tak a služba strážníků může být opravdu pestrá. 

Zajištění osob v pátrání

      Strážníci ze stanice Územně strážní služby včera odpoledne při hlídkové činnosti v Cukrovarské ulici zajistili devětadvacetiletého mladíka ze severního Plzeňska, jehož jméno figurovalo na seznamu osob v celostátním pátrání.
      Strážníci ze služebny na Borech si později při projíždění Americkou ulicí všimli dalšího muže, po kterém pátrali policisté, tohoto devětadvacetiletého cizince zajistili a předali kolegům z Policie ČR.

Řídil pod vlivem pervitinu     

      Po půl jedenácté v noci kontrolovala hlídka ze služebny Městské policie Plzeň-střed v centru města osobní automobil Hyundai I30, jehož řidičem byl jednatřicetiletý muž ze severního Plzeňska.
      Důvodem k jeho zastavení bylo nerespektování zákazu vjezdu v Tylově ulici.
      "Muž neměl žádné doklady a při kontrole se choval neklidně a roztěkaně. Strážníci ho proto vyzvali k provedení dechové zkoušky, která požití alkoholu před jízdou vyloučila. Pozitivní výsledek měl ale test na přítomnost omamných a psychotropních látek, při kterém byla zjištěna přítomnost amfetaminu a metamfetaminu," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že přivolaní policisté muži zakázali další jízdu a věc si převzali k došetření.

Zraněný muž na chodníku

      V noci na dnešek před půl čtvrtou ráno vyslal operační strážník hlídku městské policie do Riegrovy ulice v Plzni, kde měl podle oznamovatele ležet člověk.
      Strážníci ho hned našli, viděli, jak se dusí vlastními zvratky a poskytli mu okamžitou pomoc. Přitom u něj ještě zjistili silně krvácející ránu na hlavě.
      Přivolaní záchranáři čtyřiadvacetiletého mladíka na místě vyšetřil a rozhodli o jeho převozu do nemocnice na Lochotíně. Hlídka pomohla záchranářům s jeho transportem do sanitního vozu. 

Foto: MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.