Foto Video

Pět jednotek hasičů bojovalo s požárem rodinného domu

Zásah hasičů komplikovaly ohněm poškozené schodiště a podlahy

13. března 2019 13:36

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Střechu a podkroví rodinného domu zničil požár v noci z pondělí na úterý v osadě Údolí, která je součástí města Loket na Sokolovsku.
     Lidé projíždějící kolem si před devátou hodinou večer všimli plamenů z podkrovního okna a během chvíle už hořela celá střecha. Přivolaní hasiči požár likvidovali vodními proudy zevnitř budovy i z venku, použili také hašení z výškové techniky.
     Do jedné hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou, bylo nutné ale najít a dohasit všechny skrytá ohniska. Zasažená půda byla plná uskladněných věcí, hasiči tak museli vše dostat ven a prolít vodou. Ohněm poškozené schodiště a především podlahy v podkroví komplikovaly pohyb hasičů v dýchací technice v místě požáru. Důkladný průzkum vyloučil, že by uvnitř domu byla v době požáru nějaká osoba, událost je tak bez zranění.
     Po uhašení zůstala místní jednotka u požářiště na kontrolu až do ranních hodin, likvidace požáru se tak protáhla do sedmé hodiny ranní.
     Dům stojí přímo u silnice z Lokte na Horní Slavkov, kvůli hasičské technice a především kvůli pohybu hasičů kolem místa zásahu byl provoz na silnici po dobu hašení zcela uzavřený.
     Během úterního dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé, aby určili příčinu požáru. Výše škody je v šetření.

Foto a video: Hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.