Pět měsíců práce, 4 kilometry kabelů a 43 rozvaděčů

Náš partner Mraknet pokryl optickou sítí dalších 730 bytů

2. prosince 2018 19:36 , aktualizace pondělí 3. prosince 12:17

Partner článku – Mraknet


     Posledních cca 5 měsíců strávilo nemalé množství zaměstnanců firmy Mraknet ve městě Hrádek u Rokycan.
     Budovali zde rozsáhlou optickou síť, která propojuje veškeré bytové domy a různé objekty v tomto městě. Celý projekt se začal řešit již před dvěma lety, kdy začala prvotní jednání a skončí zhruba tento týden, kdy dojde k finálnímu přepojování posledních bytových domů a zákazníků z Wi-Fi centrálních bodů na optický kabel.
     Nespornou výhodou oproti stávajícímu bezdrátovému připojení, které díky vysoké úrovni rušení trpí na občasné výpadky či přetížení, je to, že se jedná se o nejmodernější technologii dosahující vysoké stability, spolehlivosti a především rychlosti.
     Díky tomuto obrovskému kusu práce, který odvedl celý tým Mraknetu, od prvotních jednání, přes projekci až po realizaci, může Mraknet nyní mimo vysokorychlostního internetu nabízet i internetovou televizi (IPTV), internetový telefon (VoIP) a mnoho dalších služeb.
     Internet stojí po dvouměsíční zkušební době pouhých 300 Kč a cena chytré televize začíná již na 100 Kč/měs.
     Tato televize umí například pauzu živého vysílání, spuštění pořadu od začátku, archiv pořadů až 7 dní zpětně, sledování na TV, PC, tabletu, mobilu všech operačních systémů a mnoho dalšího.

     Celý projekt prezentují tato čísla. Doba realizace byla cca 5 měsíců, 5 až 6 techniků provádělo po dobu 1 měsíce fyzické natažení optických vláken, následně po dobu 2 měsíců osazovali rozvaděče v každém bytovém domě a svařovali optická vlákna. Nakonec technici postupně, dům od domu, přepojovali z centrálních Wi-Fi antén na optický kabel. Docházelo k finální konfiguraci, demontáži starých antén a označení daného domu letákem s informací o připojení na novou optickou síť.
    Celkem bylo nataženo 4 km optického kabelu, svařeno více než 400 optických svárů, osazeno 43 rozvaděčů v 45 bytových domech, z Wi-Fi připojení na optický kabel byli přepojeni všichni stávající zákazníci a pro celkem 730 bytových jednotek je připraveno připojení k internetu pomocí optického kabelu, které má dostupnou kapacitu až 1000 Mbit/s.
     Investiční náklady tohoto projektu byly kolem půl milionu korun.

    Další informace či kontakty naleznete na webu www.mraknet.com či Facebookovém nebo Instagramovém profilu.

Video a foto: Mraknet

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.